Керрі й Мадуро провели першу зустріч

27.09.2016 12:00

Керрі й Мадуро провели першу зустріч

У колумбійському місті Картахена пройшла перша офіційна зустріч держсекретаря США Джона Керрі і президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Вона відбулася після підписання мирного договору між владою Колумбії і повстанцями з Революційних збройних сил Колумбії (FARC). Під час переговорів Керрі заявив, що США хочуть поліпшити відносини з Венесуелою.

У колумбійському місті Картахена пройшла перша офіційна зустріч держсекретаря США Джона Керрі і президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Вона відбулася після підписання мирного договору між владою Колумбії і повстанцями з Революційних збройних сил Колумбії (FARC).

Під час переговорів Керрі заявив, що США хочуть поліпшити відносини з Венесуелою, повідомив представник Держдепартаменту Джон Кірбі. "Держсекретар висловив нашу прихильність благоденства народу Венесуели і нашу готовність працювати з усіма секторами венесуельського суспільства для поліпшення наших відносин", - йдеться в заяві Кірбі, опублікованому на сайті Держдепу.

Крім того, за словами Кірбі, Керрі висловив стурбованість з приводу економічних і політичних викликів, які торкнулися мільйони венесуельців, і закликав президента Мадуро "конструктивно працювати з лідерами опозиції для вирішення цих проблем", передає NEWSru.com.

"Держсекретар Керрі підкреслив нашу підтримку демократичних рішень, досягнутих на основі діалогу і компромісу/ І, нарешті, держсекретар і президент Мадуро домовилися продовжити двосторонні переговори, розпочаті в останні місяці", - заявив Кірбі.

Перед зустріччю з Мадуро Керрі висловив сподівання на те, що у них відбудеться "серйозна розмова". "Ми не шукаємо конфлікту. Ми шукаємо рішення, яке зможе працювати на благо народу Венесуели... Я радий можливості зустрітися з президентом Мадуро", - наводить слова Керрі агентство Reuters.

Reuters також зазначає, що зустріч Керрі з Мадуро пройшла на тлі все сильнішої політичної і соціальної напруженості у Венесуелі, викликаних затяжною економічною кризою, що триває в цій країні. Опозиція Венесуели домагається проведення референдуму з питання відставки президента.

У понеділок, 26 вересня, представники опозиції закликали своїх прихильників провести 12 жовтня загальну акцію протесту з вимогою провести референдум вже в поточному році. Якщо він відбудеться пізніше, то навіть у разі відсторонення глави держави від влади його пост два роки обійматиме призначений ним віце-президент.

Раніше виборча влада країни повідомила, що другий етап збору підписів на підтримку плебісциту пройде наприкінці жовтня. При такому розкладі референдум, швидше за все, не буде проведено в 2016-му.

Відносини між Венесуелою і США залишалися напруженими протягом багатьох років. Колишній президент Венесуели Уго Чавес неодноразово звинувачував американську владу у втручанні у внутрішні справи країни і фінансуванні опозиції. У свою чергу США звинувачували Чавеса в порушенні прав людини в країні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus