Китай успішно запустив космічний корабель "Шеньчжоу-11" з двома тайконавтами

17.10.2016 12:00

Китай успішно запустив космічний корабель "Шеньчжоу-11" з двома тайконавтами

У Китаї успішно здійснений запуск космічного корабля з двома тайконавтами (космонавтами) на борту. Корабель "Шеньчжоу-11" (Священний човен-11") стартував з космодрому Цзюцюань у північно-західній китайській провінції Ганьсу о 07:30 за місцевим часом (02:30 за Києвом) за допомогою ракети-носія "Чанчжен-2F".

У Китаї в понеділок, 17 жовтня, успішно здійснений запуск космічного корабля з двома тайконавтами (космонавтами) на борту, повідомляє агентство "Сіньхуа".

Корабель "Шеньчжоу-11" (Священний човен-11") стартував з космодрому Цзюцюань у північно-західній китайській провінції Ганьсу о 07:30 за місцевим часом (02:30 за Києвом) за допомогою ракети-носія "Чанчжен-2F". О 7:49 (2:49 за Києвом) корабель успішно вийшов на задану орбіту, благополучно доставив двох тайконавтів у космос, йдеться в повідомленні.

Член Постійного комітету Політбюро ЦК КПК, прем'єр Держради КНР Лі Кецян, член Постійного комітету Політбюро і Секретаріату ЦК КПК Лю Юньшанем спостерігали за запуском корабля в Пекіні.

У зв'язку із запуском голова КНР Сі Цзіньпін, який знаходиться в Індії, де бере участь у восьмому саміті лідерів країн БРІКС, відправив телеграму. У ній він "висловив усім причетним до космічної програми технічним працівникам і Тайконавти гаряче привітання і передав щирий привіт".

Сі Цзіньпін зазначив, що запуск "Тяньгун-2" і "Шеньчжоу-11" дозволить Китаю вперше здійснити середньострокове перебування космонавтів у космосі, а також провести ряд наукових і прикладних експериментів в умовах космосу. "Це свідчить про досягнення нового важливого прогресу в реалізації пілотованої космічної програми Китаю", - наголошується в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що 17 жовтня близько 4:15 в передпольотної резиденції "Веньтяньге" на космодромі Цзюцюань відбулася церемонія проводів тайконавтов на орбіту. Тайконавти "обіцяли підкорятися наказам, слухати розпорядження, зберігати холоднокровність, ретельно керувати кораблем і забезпечити успішне виконання місії", йдеться в повідомленні. Потім під гучні оплески супроводжують Цзин Хайпен і Чень Дун вирушили на космодром.

За планом "Шеньчжоу-11" здійснить стиковку з космічною лабораторією "Тяньгун-2" ("Небесний палац-2"), запущеної 15 вересня. Два тайконавти будуть перебувати на борту лабораторії протягом 30 днів, вони проведуть ряд наукових експериментів. В даний час лабораторія "Тяньгун-2" вийшла на орбіту висотою 393 км для стикування з кораблем "Шеньчжоу-11".

Відзначимо, 21 вересня Китай визнав, що втратив контроль над першою національною космічною станцією "Тяньгун-1".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus