Київ різко засудив затягування процесу над Савченко. США закликали РФ негайно звільнити льотчицю

04.03.2016 09:00

Київ різко засудив затягування процесу над Савченко. США закликали РФ негайно звільнити льотчицю

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує свідоме затягування російським правосуддям судового процесу у справі Надії Савченко. У МЗС нагадали, що 3 березня в Донецькому міському суді Ростовської області РФ відбулося чергове судове засідання у справі Савченко, під час якого планувалося надати їй право на заключне слово.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує свідоме затягування російським правосуддям судового процесу у справі Надії Савченко.

Про це йдеться у коментарі МЗС.

США зажадали від Росії негайно припинити судилище і звільнити Савченко

"Міністерство рішуче засуджує такі дії російського правосуддя, які трактуються не інакше, як навмисне затягування судового процесу, та призвели до вимушеного рішення Савченко оголосити сухе голодування, що несе пряму загрозу її життю", - йдеться у повідомленні.

У МЗС нагадали, що 3 березня в Донецькому міському суді Ростовської області РФ відбулося чергове судове засідання у справі Савченко, під час якого планувалося надати їй право на заключне слово. Однак, після виступів адвокатів суддя несподівано оголосив засідання суду закритим, не давши можливість Савченко виступити із заключним словом, і переніс засідання на 9 березня.

У зовнішньополітичному відомстві України назвали сфальсифіковані російською стороною звинувачення проти Савченко "штрихом терористичного почерку держави, що розв'язала два роки тому збройну агресію проти України, та є проявом виняткового цинізму до прав людини і основоположних свобод".

"Вкотре закликаємо міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного та дипломатичного тиску на Російську Федерацію для звільнення незаконно утримуваної Надії Савченко, спільно виступити на захист життя, безпеки та прав людини громадян України, які стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України та міжнародного правопорядку", - наголошують у МЗС.

США зажадали від Росії негайно припинити судилище і звільнити Савченко

Сполучені Штати закликали Росію негайно припинити судилище над Надією Савченко та звільнити її без будь-яких затримок.

З відповідною заявою виступив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ представник США при Організації посол Даніель Баєр, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Уже минуло 595 днів з того часу, як Надія Савченко була захоплена в Україні підтримуваними Росією сепаратистами та переправлена через кордон в Росію. Сполучені Штати продовжують уважно стежити над судом над пані Савченко та її станом здоров'я", - зазначив Баєр.

Коментуючи останній розвиток подій, представник США підкреслив, що "судовий процес і тюремне ув'язнення пані Савченко порушують основні принципи правової держави".

У цьому зв'язку він закликав від імені Сполучених Штатів "негайно звільнити її та дозволити їй повернутися в Україну без затримок".

Крім того, американський дипломат наголосив, що Сполучені Штати засуджують триваюче ув'язнення Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Кліха, Миколи Карпюка, Ахтема Чійгоза та всіх інших українців, які незаконно утримуються в Росії, районах, підконтрольних сепаратистам на сході України, а також у окупованому Росією Криму.

Він зазначив, що, за оцінками правозахисних груп, зараз налічується щонайменше 20 таких справ. "Це викликає серйозні побоювання з приводу поваги Росії до верховенства права, а також її міжнародних зобов'язань та зобов'язань щодо надання змоги затриманим реалізовувати свої права", - наголосив представник США при ОБСЄ.

Як повідомлялося, розгляд справи українки Надії Савченко в російському суді рішенням судді Леоніда Степаненко перенесли на 9 березня, вона оголосила сухе голодування. Пізніше сестра льотчиці Віра опублікувала текст її останнього слова, яке повинно було прозвучати в російському суді.

Російське звинувачення фабрикує версію, по якій Савченко самостійно перейшла кордон РФ, хоча відомо, що її захопили в полон бойовики і переправили насильно.

2 березня російський прокурор попросив суд призначити для Савченко покарання у вигляді 23 років позбавлення волі в колонії загального режиму за звинуваченням в причетності до вбивства російських журналістів на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus