Київрада перейменувала Московську площу і проспект Возз'єднання

06.10.2016 21:00

Київрада перейменувала Московську площу і проспект Возз'єднання

У четвер, 6 жовтня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення щодо перейменування вулиці Патріса Лумумби, проспекту Возз'єднання та площі Московської. Відтак, у Києві перейменують: вулицю Патріса Лумумби — на вулицю Іоана Павла II, проспект Возз'єднання — на проспект Соборності, площу Московську — на площу Деміївську.

У четвер, 6 жовтня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення щодо перейменування вулиці Патріса Лумумби, проспекту Возз'єднання та площі Московської. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Відтак, у Києві перейменують: вулицю Патріса Лумумби — на вулицю Іоана Павла II, проспект Возз'єднання — на проспект Соборності, площу Московську — на площу Деміївську.

Зазначається, що таке рішення сприятиме демократизації українського суспільства та його просування на шляху до європейських цінностей, а також вшанування пам'яті видатних діячів та відображення у топоніміці столиці основних подій боротьби українського народу за незалежність.

Всі перейменування пройшли громадські обговорювання на єдиному веб-порталі територіальної громади в спеціальній рубриці Е-МІСТО.

Відповідні перейменування підтримали 70 депутатів.

Також депутати ухвалили рішення про створення ще двох скверів.

Один із них має з’явитися в Солом’янському районі Києва на перетині вулиць Божків Яр та Нечуя-Левицького. Земельна ділянка має площу 0,18 га.

Ще один сквер загальною площею 0,42 га облаштують на вул. Мілютенка, 7, що в Деснянському районі столиці.

"Надання відповідним земельним ділянкам статусу скверів має на меті збереження земельних ділянок та наявних зелених насаджень, а також облаштування зон відпочинку для киян", – зазначають у Київраді.

За оголошення сквером земельної ділянки в Солом’янському районі проголосували 77 із 90 депутатів, у Деснянському районі – 76 із 91 депутата.

Своїми рішеннями депутати також внесли зміни до програми розвитку зеленої зони Києва та дали доручення КО "Київзеленбуд" здійснити благоустрій зелених зон, розглянувши можливість залучити до фінансування відповідних робіт кошти меценатів.

Крім того, депутати ухвалили за основу проект рішення про перейменування вулиці Павла Дибенка в Оболонському районі, вулиці Кіквідзе у Печерському районі, вулиці Котовського у Шевченківському та Подільському районах, вулиці Павлика Морозова (Оболонський район, селище Водогін), вулиці Профінтерну у Голосіївському районі, вулиці Миколи Скрипника у Солом’янському районі, вулиці Петра Шелеста у Деснянському районі, провулку Бакинських Комісарів у Дніпровському районі та провулку Шаумяна у Шевченківському районі. Після обговорення голосування за нові назви вказаних вулиць відбудеться на наступному пленарному засіданні, передає Тиждень.ua.

Зазначимо, у Києві протягом 2014-2016 років змінилася 151 назва вулиць, площ, проспектів, бульварів і провулків.

Нагадаємо, 7 липня, Київрада проголосувала за перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Степана Бандери. 3 серпня мер Києва Віталій Кличко підписав це рішення. Проте на сайті Київради зареєстрували петицію з вимогою присвоїти проспекту більш нейтральну назву, у вересні вона набрала понад 10 тисяч підписів, Київрада прийняла її на розгляд.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus