Клих і Карпюк кажуть, що стали жертвами провокації спецслужб РФ, і в справедливий суд не вірять

26.10.2016 14:00

Клих і Карпюк кажуть, що стали жертвами провокації спецслужб РФ, і в справедливий суд не вірять

Незаконно засуджені в РФ громадяни України Станіслав Клих і Микола Карпюк заявляють, що стали жертвами провокації російських спецслужб, і не сподіваються на об`єктивний розгляд справи російськими судовими органами. Зокрема, Карпюк заявив, що під час суду в Чечні не мав можливості розповісти про своє алібі.

Незаконно засуджені в РФ громадяни України Станіслав Клих і Микола Карпюк заявляють, що стали жертвами провокації російських спецслужб, і не сподіваються на об`єктивний розгляд справи російськими судовими органами.

Як передає власний кореспондент "УНИАН" у РФ, про це вони сказали в ході відеоконференції з СІЗО "Грозний-1" на засіданні Верховного суду Росії з розгляду апеляції на вирок.

Зокрема, Карпюк заявив, що під час суду в Чечні не мав можливості розповісти про своє алібі.

"Я не вірю в справедливість у нашій справі. Верховний суд Чеченської республіки оголосив судову екстериторіальність російському законодавству. Поняття "закон" трактується так, як скаже співробітник ФСБ", - сказав Карпюк.

Він підкреслив, що чинився тиск на присяжних засідателів, їх ставили перед вибором: "ви за владу або за українців".

У свою чергу, Клих назвав себе жертвою "курортного сезону". "Я не був у Чечні, але як я можу це довести через 20 років, розмовляючи по телевізору?" - заявив Клих.

Він підкреслив, що справа сфабрикована, і їх утримують ФСБ і ГРУ, можливо, з метою отримання викупу.

На думку Клиха, кримінальне переслідування пов`язане з конфліктом РФ і України.

Він також заявив, що в Москві вчився в школі, а деякі його однокласники служать тепер у ФСБ, тому, можливо, його переслідують через того, що в минулому "не поділили щось".

Клих назвав Чечню "територією беззаконня", де влаштовують тортури, які неможливі в Москві та європейській частині Росії.

За його словами, за таким принципом у РФ можуть притягнути до відповідальності будь-якого громадянина України, який прибув потягом до Росії.

"Я категорично проти, щоб мене асоціювали з УНА-УНСО або іншими організаціями", - сказав він і додав, що так можна посадити будь-якого випускника Київського національного університету імені тараса Шевченка.

"Нас тут тримають, жодних перспектив немає, можливо, буде обмін", - сказав Клих.

Адвокат у ході судового засідання звернувся до суду з проханням долучити до справи матеріали, які відхилив суд першої інстанції, що доводять алібі підсудних.

Зокрема, адвокат надав документальні докази того, що Клих наприкінці 1994-на початку 1995 року перебував у Києві і здавав сесію у виші. Також це алібі підкріплено декількома свідками. Ці клопотання були долучені до матеріалів справи, незважаючи на заперечення прокурора.

Крім того, підкреслила сторона захисту, у підсудних зафіксовано сліди тортур електричним струмом.

Як повідомлялося, в травні 2016 року суд присяжних в Грозному (РФ) визнав винними громадян України Карпюка і Клиха. За версії російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і в кінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія. За даними слідства, вони брали участь в боях з російськими військами в Грозному, зокрема в боях в районі площі "Хвилинка" і біля Президентського палацу.

Обидва заперечують всі звинувачення, Клих заявляє, що взагалі ніколи не був в Чечні.

Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Карпюка і Клиха, прийшов до висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.

17 жовтня під час засідання суду по звинуваченню Клиха в образі суду він заявив про відмову від свого адвоката Марини Дубровиної. Клих, у якого і раніше були психічні зриви, сказав, що він "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова". Російська правозахисниця, член Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав ув'язнених Зоя Светова заявила, що Клих збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus