Клих відмовився від послуг адвоката Дубровиної: просить у захисники Стаса Михайлова

18.10.2016 10:00

Клих відмовився від послуг адвоката Дубровиної: просить у захисники Стаса Михайлова

Незаконно утримуваний в РФ українець Станіслав Клих, якого разом з Миколою Карпюком звинуватили в участь у військових діях в Чечні в 1994-1995 роках, а зараз судять в Грозному за звинуваченням в "образі" прокурора, під час засідання відмовився від послуг адвоката Марини Дубровиної. Захисник вважає, що така заява Клих зробив через свій психічний розлад.

Незаконно утримуваний в РФ українець Станіслав Клих, якого разом з Миколою Карпюком звинуватили в участь у військових діях в Чечні в 1994-1995 роках, а зараз судять в Грозному за звинуваченням в "образі" прокурора, під час засідання відмовився від послуг адвоката Марини Дубровиної.

Про це повідомляє Медіазона.

Захисник вважає, що така заява Клих зробив через свій психічний розлад.

На засіданні в понеділок Клих поводився неадекватно, а також несподівано заявив, що хоче відмовитися від послуг адвоката Марини Дубровиної. За словами Клиха, він отримав "двадцять років ні за що через погану роботи адвоката". Українець зазначив, що і раніше просив, щоб йому призначили іншого захисника, і сказав, що він "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова".

Суддя Асламбек Шаїма запропонував підсудному скласти письмову заяву про це, після чого Клих взяв папір і ручку і написав, що відмовляється від адвоката Дубровиної і в якості захисника просить "надати Звєрєва, Шуру або Пелагею".

Марія Дубровіна зазначила суду, що не має права захищати підсудного проти його волі. При цьому вона зазначила, що "на стадії попереднього слідства до Станіслава Клиху застосовувалися тортури і психотропні препарати".

"В результаті цього його психічне здоров'я серйозно похитнулося. В ході судового розгляду у Верховному суді Чеченської республіки мною було заявлено клопотання про проведення стаціонарної психіатричної експертизи, але вона була відхилена. На стадії попереднього слідства по справі я також зверталася з клопотанням про призначення підзахисному стаціонарної психіатричної експертизи, але і тут в задоволенні клопотання було відмовлено. Лікуванням Клиха ніхто не займається. у Верховному суді Чеченської Республіки суддя вирішив питання видаленням Клиха із залу суду", - розповіла Дубровіна.

Однак прокурор Юнусов заявив, що доказів тортур немає, а проведені експертизи свідчать про те, що підсудний здоровий. Суддя уточнив, що в справі є експертизи, згідно з якими "підсудний визнаний осудним".

Він оголосив перерву до 21 жовтня, щоб новий призначений захисник Клиха познайомився зі справою.

Як повідомлялося, захист оскаржив вирок українським громадянам Миколі Карп'юку та Станіславу Клиху, засудженим у Росії на 22,5 і 20 років позбавлення волі.

В апеляційній скарзі захист вказує на процесуальні порушення, допущені в ході розгляду справи.

За версією Слідчого комітету РФ, Карп'юк та Клих в 1990-х роках входили в українську націоналістичну організацію УНА-УНСО (визнана в Росії екстремістською і заборонена).

Вони, як заявляє слідство, нібито воювали в Чечні в складі загону під назвою "Вікінг". СК стверджує, що Карп'юк та Клих брали участь у боях, під час яких загинули не менш як 30 російських військовослужбовців.

Клих і Карп'юк заперечують всі звинувачення. Клих заявляє, що ніколи не був у Чечні.

Матеріали звинувачення проти них базуються на свідченнях ще одного фігуранта - Олександра Малофєєва про злочини, нібито скоєні в Чечні лідером "Правого сектору" Дмитром Ярошем, керівником партії "Свобода" Олегом Тягнибоком і колишнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus