Клімкін: необхідно схвалити "дорожню карту" щодо послідовності виконання Мінських угод

17.10.2016 23:00

Клімкін: необхідно схвалити "дорожню карту" щодо послідовності виконання Мінських угод

"Клімкін поінформував про розвиток безпекової ситуації на Донбасі, відзначивши системне порушення Росією та підтримуваними нею бойовиками режиму припинення вогню. Міністр наголосив на необхідності затвердження т. з. дорожньої карти, яка має чітко зафіксувати послідовність кроків і гарантії виконання Мінських угод", - йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

Під час засідання "Україна + Друзі України в ЄС" голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін повідомив про розвиток ситуації із гарантування безпеки на Донбасі та наголосив на необхідності затвердження дорожньої карти, яка має чітко зафіксувати послідовність кроків і гарантії виконання Мінських угод.

Як повідомляє в понеділок, 17 жовтня, прес-служба МЗС України, засідання "Україна + Друзі України в ЄС" відбулося в Люксембурзі за участю комісара ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнеса Гана, а також голів зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС. Зустріч була організована за сприяння міністра закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом.

"Клімкін поінформував про розвиток безпекової ситуації на Донбасі, відзначивши системне порушення Росією та підтримуваними нею бойовиками режиму припинення вогню. Міністр наголосив на необхідності затвердження т.з. дорожньої карти, яка має чітко зафіксувати послідовність кроків і гарантії виконання Мінських угод", - йдеться в повідомленні.

Голова зовнішньополітичного відомства України також закликав міністрів закордонних справ ЄС до продовження санкційного тиску на Росію як єдиного ефективного засобу залучення цієї країни до співпраці, а також до збереження політики невизнання окупації Криму і міста Севастополь. Особлива увага має приділятися систематичним порушенням прав людини на півострові та необхідності посилення уваги міжнародної спільноти до цієї проблеми.

Окремою темою зустрічі став процес візової лібералізації з ЄС. "Клімкін відзначив важливість завершення міжінституційних процедур Євросоюзу для найскорішого запровадження безвізового режиму для українських громадян. Міністр поінформував про останні кроки, що були здійснені у контексті реформи системи правосуддя та боротьби з корупцією, зокрема запуск системи електронних декларацій та результати діяльності новостворених антикорупційних органів", - йдеться в інформації.

Міністри також обговорили питання завершення процедури ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС з урахуванням результатів квітневого референдуму в Нідерландах.

"Під час візиту до Люксембурга міністр Клімкін також провів окремі зустрічі з комісаром ЄС з питань ЄПС та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом, міністром закордонних справ Нідерландів Бертом Кундерсом, міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом, міністром закордонних справ Естонії Юргеном Лігі, а також головою комітету у закордонних справах парламенту Люксембургу Марком Ангелем", - повідомили в МЗС України.

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що політична частина мінських домовленостей, зокрема проведення виборів, може бути тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські формування з території Донбасу.

Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Європейська сторона також виступає за виведення російських військ з території України, закриття кордону з РФ і лише після цього виконання політичної частини Мінських домовленостей. ПАРЄ визнала Росію агресором й заявила, що ОРДЛО не готові до виборів.

Про неможливість проведення виборів до органів місцевого самоврядування в ОРДЛО "з об'єктивних причин" влітку цього року заявляла і німецький федеральний канцлер Ангела Меркель.

Однак часом європейська сторона робить протилежні заяви. Так, 14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що після встановлення режиму тиші, який мав розпочатися 15 вересня, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

Крім того, нещодавно президент Франції Франсуа Олланд запропонував Україні спершу провести вибори на Донбасі, а вже потім вимагати доступ до східного кордону з РФ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus