Клімкін: нині діючу місію ОБСЄ на Донбасі необхідно підсилити

01.11.2016 10:00

Клімкін: нині діючу місію ОБСЄ на Донбасі необхідно підсилити

Нині діючу місію ОБСЄ на Донбасі необхідно підсилити, щоб вона могла повноцінно виконувати свої обов'язки. Таку думку висловив міністр закордонних справ Павло Клімкін. "По-перше, необхідно збільшити її (місії - ред.) склад. Радикально, у кілька разів. Другий момент - надати можливість представникам місії, з нашої згоди, звичайно, збройного компонента", - зазначив міністр.

Нині діючу місію ОБСЄ на Донбасі необхідно підсилити, щоб вона могла повноцінно виконувати свої обов'язки. Таку думку висловив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає LB.ua.

"По-перше, необхідно збільшити її (місії - ред.) склад. Радикально, у кілька разів. Другий момент - надати можливість представникам місії, з нашої згоди, звичайно, збройного компонента. Оскільки інакше зберігати, охороняти (вилучену у бойовиків - ред.) зброю і здійснювати інспекцію в тому середовищі неможливо. І третє - забезпечити місію фінансово для того, щоб вона ефективно працювала", - зазначив міністр.

При цьому Клімкін визнав складність реформування місії через те, що право голосу в складі ОБСЄ має і Росія, а без її згоди рішення не може бути прийнято.

"Крім того, посилити процес може і хтось інший з партнерів. Що ми можемо зробити - максимально обмежити роль Росії. Я послідовно виступаю за те, щоб представники Росії у поліцейській місії участі не приймали", - зазначив голова МЗС. Домогтися цього, на його думку, можна лише політичним тиском.

При цьому міністр відкинув аргумент, що зі зміною головуючої країни - з Німеччини на Австрію - увага в ОБСЄ до проблеми України зменшиться.

Зазначимо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука розраховує, що питання розміщення спеціальної місії на Донбасі перейде від ОБСЄ до ООН. Тука зазначив, що пропозицій західних партнерів про озброєння спостерігачів ОБСЄ і збільшення її працівників на 500-1000 осіб, недостатньо.

27 жовтня в Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що заяви про домовленості щодо розгортання поліцейської місії Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) на Донбасі не відповідають дійсності.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus