Клімкін: особливих очікувань від майбутньої зустрічі "нормандської четвірки" у нас немає

19.10.2016 08:00

Клімкін: особливих очікувань від майбутньої зустрічі "нормандської четвірки" у нас немає

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не очікує прориву на завтрашній зустрічі лідерів "нормандської четвірки" в Берліні. Про це він повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна". "Тільки на це має накладатися виконання політичних домовленостей. Ми над проектом працюємо, але повинні розуміти, що особливих очікувань щодо якихось проривів від завтрашнього заходу в нас немає", - розповів Клімкін.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не очікує прориву на завтрашній зустрічі лідерів "нормандської четвірки" в Берліні. Про це він повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Завтрашній захід має стати тестом. Така домовленість, оскільки ідея належить у значній мірі канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, яка була підтримана і президентом Франції, і нами, з метою зрозуміти, чи можна далі послідовно тиснути на керівництво Росії у виконанні Мінських угод", - сказав Клімкін.

"Це обов'язково напередодні Європейської Ради, де буде обговорюватися питання відносин із Росією. Тому саме в цьому контексті це дуже важливо. Ми працюємо над логікою дорожньої карти, де повинна домінувати чітка логіка у виконанні всіх домовленостей щодо безпеки і гуманітарний вимір - звільнення всіх політичних в'язнів", - зазначив міністр МЗС.

"Тільки на це має накладатися виконання політичних домовленостей. Ми над проектом працюємо, але повинні розуміти, що особливих очікувань щодо якихось проривів від завтрашнього заходу в нас немає", - розповів Клімкін.

Як повідомлялося, 18 жовтня в ході телефонної розмови президента України Петра Порошенказ президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером ФРН Ангелою Меркель сторони обговорили ситуацію на Донбасі і домовилися провести зустріч голів держав у нормандському форматі в середу, 19 жовтня, в Берліні

При цьому президент України Петро Порошенко вже теж заявляв, що українська сторона не очікує від цих переговорів значного прориву.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що саміт у "нормандському форматі" буде можливий тільки в разі, якщо на ньому буде перспектива "закріпити домовленості", яких можуть досягти помічники чотирьох лідерів. Москва заявляє, що вимагає від України швидкого поступу у політичних аспектах мінських угод, таких, як місцеві вибори на цій території і "амністія" бойовиків, іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань. Київ натомість наголошує, що ще до саміту має бути створена "дорожня карта", що чітко визначила б порядок виконання Росією її зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання на окупованій частині Донбасу. Крім того, в АП наголошували, що проведення зустрічі "нормандської четвірки" для вирішення лише так званих політичних компонентів "Мінська" є неприйнятним

Наприкінці минулого тижня заступник голови адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв заявляв, що керівники Франції та Німеччини погодилися на ідею створити "дорожню карту" виконання мінських угод, яка передбачала б чітку послідовність безпекових кроків для припинення бойових дій на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus