Клімкін: Росія намагається сфабрикувати звинувачення проти Сущенка

07.10.2016 14:00

Клімкін: Росія намагається сфабрикувати звинувачення проти Сущенка

Російська влада намагається сфабрикувати звинувачення проти журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка, якого утримує в московському СІЗО за звинуваченням у шпигунстві. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив під час Години запитань до уряду в п'ятницю, 7 жовтня, у Верховній Раді. Клімкін додав, що Україна робить все, аби отримати консульський доступ до Сущенка, однак поки що цього не вдалося.

Російська влада намагається сфабрикувати звинувачення проти журналіста "Укрінформу" Романа Сущенка, якого утримує в московському СІЗО за звинуваченням у шпигунстві. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив під час години запитань до уряду в п'ятницю, 7 жовтня, у Верховній Раді, пише Українська правда.

МЗС України передало першому секретарю посольства РФ ноту протесту у зв’язку з незаконним затриманням Сущенка

"Як ви, напевно, знаєте, сьогодні Росія сподівається сфабрикувати звинувачення стосовно нього. Стосовно ув'язненого в Росії Олександра Кольченка така ж сама ситуація", – сказав він.

Клімкін додав, що Україна робить все, аби отримати консульський доступ до Сущенка, однак поки що цього не вдалося. Зокрема, за його словами, до цього процесу підключилося Міністерство інформаційної політики, яке задіяло світові медіа й неурядові організації.

"Намагаємося отримати консульський доступ до Романа, який йому гарантований відповідними міжнародно-правовими документами", – сказав він.

Клімкін додав, що Україні необхідна "подальша скоординована позиція в сенсі тиску міжнародного співтовариства, міжнародних медіа і міжнародних неурядових організацій для дійсного покращення ситуації".

Як відомо, власного кореспондента "Укрінформу" в Парижі Сущенка було затримано у Москві за звинуваченням у шпигунстві. Російська влада назвала його "полковником Головного управління розвідки Міноборони України" і взяла під арешт на два місяці.

До нього досі не допустили українського консула.

Україна вимагає негайного звільнення затриманого в РФ українського журналіста та відповідної реакції від ОБСЄ, РЄ та інших структур.

МЗС України передало першому секретарю посольства РФ ноту протесту у зв’язку з незаконним затриманням Сущенка

Міністерство закордонних справ України передало першому секретарю посольства Російської Федерації в Україні Івану Заворіну ноту протесту у зв’язку з незаконним затриманням на території Росії українського журналіста Романа Сущенка. Про це повідомляє Департамент консульської служби МЗС України у Facebook.

"У Департаменті консульської служби МЗС України відбулась зустріч з першим секретарем з консульських питань посольства РФ в Україні Заворіним", - повідомили в МЗС.

"Російському дипломату було висловлено занепокоєння у зв’язку з ненаданням всупереч положенням Віденської конвенції про консульські зносини та Консульської конвенції між Україною та РФ дозволу на зустріч консульської посадової особи України з незаконно затриманим на території Росії українським журналістом Сущенком та ігноруванням російською стороною численних звернень Посольства України в РФ з цього приводу", - наголосили в МЗС.

"Російській стороні також було передано ноту протесту у зв’язку з незаконним затриманням на території Росії українського журналіста Сущенка та недопуском до нього українського консула", - заявили українські дипломати.

Як повідомлялося, в Росії сьогодні, 7 жовтня, буде висунуто звинувачення кореспондентові "Укрінформу" Сущенку. Всі суди у його справі пройдуть у закритому режимі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus