Клімкін у Нідерландах наголосив на неможливості внесення змін до тексту Угоди про асоціацію з ЄС

27.10.2016 09:00

Клімкін у Нідерландах наголосив на неможливості внесення змін до тексту Угоди про асоціацію з ЄС

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснив одноденний робочий візит до Королівства Нідерланди. Клімкін особливо наголосив на неможливості внесення змін до тексту Угоди, вже ратифікованої Україною, 27-ма державами-членами ЄС та Європарламентом. "Угода має виключне значення для України як основа для впровадження системних реформ, побудови нової демократичної держави", - зазначили в МЗС.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснив одноденний робочий візит до Королівства Нідерланди.

У ході візиту відбулися зустрічі Клімкіна з його нідерландським колегою Бертом Кундерсом, президентом Верхньої палати парламенту Нідерландів Анкі Брукерс-Кноль, лідером партії та фракції у нижній палаті парламенту Нідерландів Християнсько-демократичний заклик (CDA) Сибрандом Бумою, депутатом нижньої палати партії Демократи 66 (D66) Шурдом Шурдсмою, повідомля прес-служба МЗС.

Надання безвізового режиму для України зав'язано на одному рішенні, - Климпуш-Цинцадзе

"Під час зустрічей із представниками нідерландської сторони було обговорено ситуацію на сході України та продовження переговорів у "нормандському форматі" з метою припинення політики Росії з дестабілізації ситуації на Донбасі та повернення РФ до виконання своїх зобов'язань у рамках Мінських угод. У ході зустрічей порушувалися також питання двостороннього співробітництва, європейського порядку денного, насамперед - завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію Нідерландами у спосіб, який би був прийнятним для усіх сторін - України, Нідерландів та ЄС", - ідеться в повідомленні.

Клімкін особливо наголосив на неможливості внесення змін до тексту Угоди, вже ратифікованої Україною, 27-ма державами-членами ЄС та Європарламентом.

"Глава МЗС України зазначив, що Угода про асоціацію є дієвою платформою не тільки для поглиблення відносин між Україною та ЄС, українсько-нідерландського двостороннього співробітництва, але і зміцнення на континенті базових європейських цінностей, завдяки яким європейська спільнота досягла економічної могутності, миру та процвітання. Крім того, Угода має виключне значення для України як основа для впровадження системних реформ, побудови нової демократичної держави", - зазначили в МЗС.

Надання безвізового режиму для України зав'язано на одному рішенні, - Климпуш-Цинцадзе

Немає жодних об'єктивних і раціональних причин для того, щоб в Євросоюзі було ухвалено негативне рішення щодо безвізового режиму для України. Як передає Укрінформ, про це повідомила віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Я реально не бачу об'єктивних і раціональних причин, які мали б вивести на негативне рішення з цього приводу (надання безвізового режиму - ред.)",- наголосила урядовець.

Вона нагадала, що Київ зараз чекає на узгоджене рішення Європарламенту, Європейської ради і Єврокомісії щодо того, як може запроваджуватися механізм можливого призупинення безвізового режиму для третіх країн.

"На жаль, вся дискусія стосовно надання безвізового режиму Україні зав'язана не цьому рішенні. Коли воно буде ухвалено, то розблокується процес ухвалення рішення стосовно надання Україні безвізового режиму",- наголосила урядовець.

Торкаючись внутрішньо політичних переговорів в Нідерландах щодо ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна зараз працює з усіма партнерами в ЄС і в Нідерландах, пояснюючи важливість і правильність кроку щодо ратифікації угоди і можливі наслідки негативного сценарію у випадку відмови від ратифікації Угоди про асоціацію.

Віце-прем'єр України висловила сподівання, що голландський прем'єр-міністр Марк Рютте виконає своє зобов'язання і досягне порозуміння з усіма політичними силами країни стосовно позитивного рішення щодо асоціації України з ЄС.

Як повідомлялося, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту й Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна виконала всі критерії в рамках плану дій із візової лібералізації.

26 вересня комітет Європейського парламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму та надав мандат на початок переговорів між інституціями ЄС.

23 жовтня президент Петро Порошенко заявив, що Україна отримає рішення про запровадження безвізового режиму з боку Європейського Союзу до саміту Україна-ЄС 24 листопада.

Нагадаємо, у липні 2015 року парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Проте 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Проти проголосував 61% учасників референдуму, за – понад 38%. Явка становила 32,28%.

Єврокомісія та Україна очікують від уряду Нідерландів пропозицій щодо подальших дій після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

У той же час 22 вересня Рютте заявив, що його країна може не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною і ЄС у частині запровадження поглибленої й всеосяжної зони вільної торгівлі. При цьому він висловив певний оптимізм, що Угода про асоціацію в частині зони вільної торгівлі може залишатися чинною і без Нідерландів, поширюючись на інші 27 країн-членів Європейського Союзу і України.

26 жовтня Рютте під час телефонної розмови з Порошенком заявив, що Нідерланди підтримують надання Україні безвізового режиму з ЄС.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus