Клімкін: за два роки агресії РФ проти України загинуло 9 тисяч цивільних осіб, поранено 20 тисяч

01.03.2016 23:00

Клімкін: за два роки агресії РФ проти України загинуло 9 тисяч цивільних осіб, поранено 20 тисяч

"Російська агресія проти України призвела до загибелі 9.000 чоловік, понад 20.000 поранених та майже двох мільйонів переміщених осіб. Протягом цих двох років агресії на Донбасі було створено 40-тисячну міцну армію, яка фінансується, оснащується та підтримується Росією під командуванням російських офіцерів", - сказав Клімкін.

Внаслідок збройної агресії Росії проти України загинуло 9 тисяч осіб, 20 тисяч отримали поранення, а 2 мільйони людей змушені були залишити свої домівки, повідомив голова МЗС України Павло Клімкін. Про це передає "Інтерфакс-Україна".

"Російська агресія проти України призвела до загибелі 9.000 чоловік, понад 20.000 поранених та майже двох мільйонів переміщених осіб. Протягом цих двох років агресії на Донбасі було створено 40-тисячну міцну армію, яка фінансується, оснащується та підтримується Росією під командуванням російських офіцерів", - сказав Клімкін під час виступу на 1-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві.

Міністр зауважив, що Росія прийшла в Україну "зі зброєю і військовими, як це раніше сталосяв Грузії у 2008 році".

22 березня відбудеться дискусія з прав людини в Україні, повідомив Клімкін та запросив приєднатися до діалогу іноземні делегації.

"Я запрошую усі зацікавлені делегації взяти участь в інтерактивному діалозі, який відбудеться 22 березня з метою обговорення проблем в області прав людини в моїй країні", - наголосив Клімкін.

Міністр нагадав, що відповідно до резолюцій Ради 26/30 і 29/23 "Співпраця і допомога Україні в області прав людини" Україна взяла на себе зобов'язання тісно співпрацювати з Управлінням верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) та іншими міжнародними механізмами в галузі прав людини, а також дотримуватися їхніх рекомендацій.

Він зауважив, що незважаючи на тривалу зовнішню агресію, Україна встала на шлях "всеосяжних реформ". За словами Клімкіна, подальші кроки щодо реалізації порядку денного в галузі прав людини є невід'ємною частиною цієї роботи - вона включає в себе здійснення Національної стратегії в області прав людини і відповідного Національного плану дій, які були розроблені з широким залученням громадянського суспільства та технічної допомоги з боку міжнародних організацій, в тому числі ООН.

Нагадаємо, 29 лютого МЗС України заявив про те, що з моменту початку агресії Російської Федерації в лютому 2014 року загинули понад 2 600 українських військовослужбовців і понад отримали поранення.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus