Климпуш-Цинцадзе: Україна сподівається, що Нідерланди ратифікують Асоціацію, - можливо, за особливої позиції

23.09.2016 13:00

Климпуш-Цинцадзе: Україна сподівається, що Нідерланди ратифікують Асоціацію, - можливо, за особливої позиції

Уряд України сподівається на ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, можливо, із зазначенням особливої позиції, сказала віце-прем`єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Уряд України сподівається на ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, можливо, із зазначенням особливої позиції.

Климпуш-Цинцадзе звернеться до Парубія щодо ухвалення до 1 листопада низки євроінтеграційних законопроектів
До кінця року буде представлено електронну систему моніторингу виконання Угоди про асоціацію України з ЄС

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказала віце-прем`єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, прикро було чути позицію прем`єр-міністра Нідерландів, яку було озвучено вчора з приводу того, що уряд Нідерландів не готовий відповідати за своє попереднє рішення, коли були закінчені процедури щодо Угоди про асоціацію.

Климпуш-Цинцадзе зазначила, що прикро, що тепер береться до уваги дорадчий референдум, тобто, "по суті, береться до уваги думка 20% населення Нідерландів, котрі зараз впливають на те, що Україна може стати заручником такого голосування нідерландськими громадянами".

За її словами, уряд продовжує працювати з усіма країнами-членами ЄС стосовно того, що "ми вважаємо неприйнятною таку позицію Нідерландів і вважаємо, що нам необхідно отримати ратифікацію від Нідерландів, можливо, із зазначенням особливої позиції стосовно того, що двосторонні норми, які стосуються тільки виключно окремих країн-членів, то вони, можливо, не будуть застосовуватися в Нідерландах".

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Нідерланди незабаром можуть запропонувати алгоритм, що дозволить завершити ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

На консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що уряд Нідерландів, а не ЄК має розробляти альтернативний план після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Пізно ввечері 22 вересня парламент Нідерландів прийняв постанову, яким вимагає від уряду внести рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше ніж 1 листопада.

Климпуш-Цинцадзе звернеться до Парубія щодо ухвалення до 1 листопада низки євроінтеграційних законопроектів

Климпуш-Цинцадзе звернеться до голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо ухвалення до 1 листопада низки євроінтеграційних законопроектів.

1 листопада 2016 року, зазначила Климпуш-Цинцадзе, спливає два роки з початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію Україна - ЄС. "І, відповідно, спливає час на впровадження в дію, в українське законодавство і практику 48 актів права ЄС, тобто 48 директив і регламентів та двох конвенцій", - сказала вона.

За словами віце-прем`єра, уряд максимально мобілізував усі свої ресурси для виконання відповідних зобов`язань.

"Сподіваємося, що ми зможемо разом з вашою допомогою гідно представити свій прогрес у грудні цього року на черговому засіданні Ради асоціації Україна-ЄС", - зазначила урядовець.

Вона наголосила, що до першої декади жовтня уряд планує розглянути, схвалити і направити на розгляд Верховної Ради додаткові необхідні нормативно-правові акти, спрямовані на виконання зобов`язань щодо наближення законодавства України до ЄС, відповідно до вимог про асоціацію.

Водночас Климпуш-Цинцадзе висловила стурбованість щодо 56 євроінтеграційних законопроектів, які нині перебувають на розгляді парламенту. "Найближчими днями я планую звернутися до голови Верховної Ради з офіційним листом, в якому буде визначено чіткий перелік законодавчих актів, які ми маємо ухвалити до закінчення дворічного терміну виконання і застосування Угоди", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Представниця уряду також зауважила, що основна частина законодавчих актів, які необхідно ухвалити до 1 листопада, перебуває на розгляді комітетів ВР з питань екологічної політики, охорони здоров`я та з питань транспорту.

До кінця року буде представлено електронну систему моніторингу виконання Угоди про асоціацію України з ЄС

Климпуш-Цинцадзе зазначає, що до кінця року буде представлено електронну систему моніторингу виконання Угоди про асоціацію Україна – Європейський Союз.

"На сьогодні, в цілому, сформувалася нагальна потреба в чіткій регламентації взаємодії парламенту та уряду саме в контексті виконання Угоди", - сказала урядовець.

Вона зазначила, що уряд вже ухвалив рішення про суттєве збільшення штату урядового офісу з європейської і євроатлантичної інтеграції.

"Під моїм головуванням створюється група з підтримки реформ по євроінтеграційному напрямку. Триває процес формування електронної системи моніторингу виконання Угоди. І ми до кінця року зможемо представити її на розгляд громадськості, на ваш розгляд, колеги-парламентарі", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона пояснила, що ця система дасть можливість уряду, міністерствам, центральним органам виконавчої влади відслідковувати поступ у виконанні зобов`язань України. Крім того, для парламентарів та громадянського суспільства система стане "чітким індикатором того, в якій галузі ми знаходимося зараз стосовно виконання своїх зобов`язань відповідно до Угоди про асоціацію".

Водночас, за словами представника уряду, відкритим залишається питання "парламентського механізму виконання угоди". Вона звернулася до комітету ВР з питань євроінтеграції щодо спільного вироблення цього механізму найближчим часом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus