КНДР погрожує "стерти з лиця землі" тихоокеанський острів Гуам з авіабазою США

23.09.2016 16:00

КНДР погрожує "стерти з лиця землі" тихоокеанський острів Гуам з авіабазою США

Північна Корея пригрозила знищити авіабазу США на тихоокеанському острові Гуам, якщо американські бомбардувальники не припинять польоти над Південною Кореєю. Разом з тим у Пхеньяні знову нагадали про наявність у КНДР ядерної зброї. Загроза знищити Гуам є в повідомленні генштабу Корейської народної армії, поширеному по каналах державного інформагентства ЦТАК.

Північна Корея пригрозила знищити авіабазу США на тихоокеанському острові Гуам, якщо американські бомбардувальники не припинять польоти над Південною Кореєю. Разом з тим у Пхеньяні знову нагадали про наявність у КНДР ядерної зброї, пише NEWSru.com.

Загроза знищити Гуам є в повідомленні генштабу Корейської народної армії, поширеному по каналах державного інформагентства ЦТАК.

"Якщо вони (США. - ред.) посилять ризик військових провокацій, дозволивши B-1B літати над Кореєю, Корейська народна армія (КНА) зітре Гуам - опорний пункт провокацій - з лиця землі", - наголошується в заяві, яку цитує російський "Інтерфакс".

Також у Пхеньяні знову підкреслили, що наявність у КНДР ядерної зброї "поставить в безвихідь" войовничі плани США, які покладаються "в останні десятиліття" на шантаж і ядерне залякування у відносинах з КНДР. У заяві зазначено, що єдиний спосіб для США і південнокорейської влади уникнути "нищівних ударів" КНА - проявляти розсудливість і стриманість.

У КНДР 9 вересня оголосили про успішне проведення п'ятого випробування ядерної зброї. Президент США Барак Обама "найрішучішим чином" засудив дії Пхеньяна. Він нагадав, що вересневий тест пішов за "безпрецедентною серією запусків балістичних ракет, які, згідно із заявами КНДР, є засобом доставки ядерного боєзаряду" для нанесення удару по США і їхніх союзниках.

У відповідь на ядерне випробування КНДР американське військове командування вирішило провести польоти бомбардувальників над Південною Кореєю, які здійснено 13 і 21 вересня.

Острів Гуам лежить у західній частині Тихого океану. Ця територія не входить до складу США, але є володінням Сполучених Штатів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus