Колаборанти назвали можливе введення збройної місії ОБСЄ "інтервенцією" і лякають наслідками

25.10.2016 08:00

Колаборанти назвали можливе введення збройної місії ОБСЄ "інтервенцією" і лякають наслідками

Представники бойовиків, які тимчасово контролюють Донбас, не згодні з президентом РФ Володимиром Путіним у питанні введення в регіон озброєної місії ОБСЄ. Про це у Москві сказав представник бойовиків терористичної організації "ДНР" Денис Пушилін. При цьому він заявив, що виникне питання безпеки громадян країн ОБСЄ, які будуть направлені на Донбас.

Представники бойовиків, які тимчасово контролюють Донбас, не згодні з президентом РФ Володимиром Путіним у питанні введення в регіон озброєної місії ОБСЄ.

Про це у понеділок 24 жовтня на прес-конференції в Москві сказав представник бойовиків терористичної організації "ДНР" Денис Пушилін, передає УНІАН.

Пушилін і представник бойовиків терористичної організації "ЛНР" Владислав Дейнего заявили, що вони виступають категорично проти введення озброєної місії ОБСЄ на Донбас.

При цьому, відповідаючи на запитання, чи означає це, що вони не підкорятимуться рішенням Путіна, Пушилін сказав: "Я розраховую, що ми будемо почуті. Місія може розглядатися тільки в тому випадку, якщо є згода обох сторін протистояння, однією стороною протистояння є ми, ми проти".

Він додав, що тому це питання не актуальне.

Пушилін також зазначив, що це питання технічно складно вирішити в рамках ОБСЄ, оскільки потрібна згода 57 країн.

"Ми виступаємо категорично проти перебування озброєних формувань ОБСЄ на території проголошених республік. Це позиція не тільки керівництва республік, а й наших громадян. Підтвердження цього - недавні багатотисячні демонстрації, на яких наші громадяни чітко заявили свій протест цим ініціативам Порошенка", - сказав Пушилін.

При цьому він заявив, що виникне питання безпеки громадян країн ОБСЄ, які будуть направлені на Донбас.

"Табельною зброєю на лінії зіткнення особливо убезпечити себе не вийде, а той факт, що вони донині є неозброєною місією, є запорукою того, що серед них немає жертв за час конфлікту. Це елемент безпеки - відсутність зброї як такої", - сказав Пушилін.

За його словами, співробітники озброєної місії ОБСЄ працюватимуть у більш ризикованих умовах, ніж без зброї.

Аналогічну думку висловив також Дейнего. Він назвав можливе введення озброєної місії ОБСЄ інтервенцією. Дейнего пообіцяв "наслідки" для тих, хто візьме в руки зброю і спробує встати між озброєними сторонами, що призведе до дестабілізації ситуації в регіоні.

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що політична частина Мінських домовленостей, зокрема проведення виборів, може бути реалізована тільки після того, як буде перекрито кордон з РФ, а також будуть виведені всі російські збройні формування і техніка з території Донбасу.

Протилежну позицію відстоюють РФ і бойовики.

Європейська сторона також виступає за виведення російських військ з території України, закриття кордону з РФ і лише після цього виконання політичної частини Мінських домовленостей. ПАРЄ визнала Росію агресором й заявила, що ОРДЛО не готові до виборів.

Про неможливість проведення виборів до органів місцевого самоврядування в ОРДЛО "з об'єктивних причин" влітку цього року заявляла і німецький федеральний канцлер Ангела Меркель.

Однак часом європейська сторона робить протилежні заяви. Так, 14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що після встановлення режиму тиші, який мав розпочатися 15 вересня, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

Крім того, нещодавно президент Франції Франсуа Олланд запропонував Україні спершу провести вибори на Донбасі, а вже потім вимагати доступу до східного кордону з РФ.

Україна, своєю чергою, виступає за узгодження "дорожньої карти", яка визначить фактичну реалізацію Мінських домовленостей.

Уночі проти 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори нормандської четвірки: канцлера ФРН Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента РФ Володимира Путіна.

У ході зустрічі лідери країн домовилися розробити "дорожню карту", яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод - від 5 вересня та меморандуму від 19 вересня 2014 року і від 12 лютого 2015 року.

Жодного документу за результатами зустрічі підписано не було.

Після зустрічі Меркель заявила, що першим є старт процесу виборів, і тільки після цього можна буде говорити про озброєну місію ОБСЄ. Контроль над кордоном Україна отримає в останню чергу, повідомила Меркель.

"Україна отримає остаточний контроль над власним кордоном тільки наприкінці процесу, а до того ми маємо згоду, що спостерігачі ОБСЄ можуть рухатися вільно аж до кордону. Інколи це можливо, інколи проблематично, і російський президент це зазначив", - сказала вона.

В ефірі ток-шоу "Право на владу" заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв зазначив, що Україна отримає доступ до неконтрольованої ділянки кордону з Росією на другий день після проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу.

Своєю чергою міністр закордонних справ Павло Клімкін тепер заявляє, що логіка Мінських домовленостей завжди передбачала, що Україна отримає контроль над кордоном лише після проведення виборів на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus