Команда науковців із Великобританії вилікувала хворого ВІЛ

04.10.2016 09:00

Команда науковців із Великобританії вилікувала хворого ВІЛ

Команда науковців із п'яти університетів Великобританії під час тестування нового препарату, який в майбутньому може використовуватися для лікування ВІЛ, фактично вилікувала одного з добровольців, задіяних у випробуваннях, повідомляє The Sunday Times. За словами дослідників, говорити про те, що терапія дозволить перемогти ВІЛ, поки рано, але вже зараз спостерігається "значний прогрес".

Команда науковців із п'яти університетів Великобританії під час тестування нового препарату, який в майбутньому може використовуватися для лікування ВІЛ, фактично вилікувала одного з добровольців, задіяних у випробуваннях, повідомляє NEWSru.com з посиланням на The Sunday Times.

За словами дослідників, говорити про те, що терапія дозволить перемогти ВІЛ, поки рано, але вже зараз спостерігається "значний прогрес".

"Це перша з серйозних спроб повного лікування від ВІЛ", - підкреслив експерт Національного інституту Великобританії з досліджень в області охорони здоров'я.

Один з добровольців, ім'я якого не називається, після прийому ліків пройшов тести, які показали, що в даний момент в крові 44-річного чоловіка слідів вірусу немає. Професор Імперського коледжу Лондона Сара Фідлер вважає, що подальше дослідження дозволить зробити прорив в лікуванні ВІЛ в найближчі п'ять років.

Зараз існує антиретровірусна терапія, яка дозволяє контролювати розвиток небезпечного захворювання і пригнічувати активні інфіковані клітини. Однак вона не може повністю вилікувати хворого, так як в організмі залишаються мільйони бездіяльних інфікованих Т-лімфоцитів. Нова терапія як раз може відстежувати і знищувати вірус в подібних Т-клітинах.

Над проектом працюють науковці Оксфордського і Кембриджського університетів, а також Імперcкого, Університетського та Королівського коледжів Лондона. Нову терапію, націлену на повне вилікування від ВІЛ, досліджують на 50 людях.

Як зазначає портал "Такі справи", зараз відомо не багато випадків повного лікування людини від ВІЛ: повністю вилікувалися троє дорослих і кілька новонароджених дітей. Дорослі пацієнти, які проходили лікування в Берлінському медичному університеті і в клініці в Бостоні, позбулися ВІЛ після пересадки кісткового мозку, призначеної у зв'язку з раковими захворюваннями.

За статистикою ВООЗ, в світі живе близько 36,7 мільйона осіб з ВІЛ, від вірусу щорічно гинуть близько півтора мільйонів чоловік і близько 2,2 мільйона стають новими носіями захворювання. ВІЛ за тридцять років перетворився зі смертельно небезпечної хвороби на хронічну, розвитком якої можна керувати. Тепер хвороба перейшла у той же розряд, що й діабет, гіпертензія та інші серцево-судинні захворювання.

Раніше в Австралії заявили про перемогу над СНІДом.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus