Командир українських партизан Жемчугов: "Ми висаджували в повітря склади, підривали колони техніки, пускали під укіс потяги"

03.10.2016 08:00

Командир українських партизан Жемчугов: "Ми висаджували в повітря склади, підривали колони техніки, пускали під укіс потяги"

"Це - ноу-хау сучасних партизанських загонів. У партизанському загоні, так би мовити, десять чоловік, але вони один одного не знають. Вони поєднані за допомогою месенджерів", - розкрив деякі тонкощі партизанської "кухні" звільнений з полону Жемчугов. Після сеансу зв'язку на спеціальному кодованому каналі усе видалялося спеціальними програмами.

Звільнений з полону російсько-терористичних військ виходець з окупованого Красного Луча, котрий до війни був бізнесменом у Тбілісі Володимир Жемчугов, якого в ОРДЛО звинувачували у диверсійної діяльності, відкрито заявив про те, що тривалий час діяв в тилу противника в якості командиру партизанського загону. За його словами, за лінією фронту з перших днів війни діє потужний проукраїнський Рух Опору.

Про це він розповів в інтерв'ю "ЦензорНЕТ".

"Росіяни були "ошелешені", коли побачили такий сильний партизанський опір на Донбасі - коли почали йти під укіс потяги з російською технікою, колони з технікою вибухати, почалися диверсії на комунікаціях, що забезпечують військові об'єкти, коли почали зникати їхні солдати", - говорить Жемчугов.

"Прийде час - це все надрукують, розкажуть", - наголошує військовий.

Зараз це всіляко приховується, пояснює він. Частково інформацію можна знайти у "ВКонтакте" - "там вибухнуло, там оточили й диверсантів ловлять, там незрозумілі рухи, там потяг вибухнув".

"Конкретно називати диверсії, які були зроблені, я наразі не можу. Мені дозволили розкрити, що я там був, що щось робив. Але назвати конкретні об'єкти, які були мною підірвані, я поки що не можу", - говорить Жемчугов.

Водночас він запевняє, що принаймні в його партизанському загоні не було жодної диверсії, в якій би постраждали мирні мешканці.

Окрім того, в Донецькій області діє набагато більше партизанських загонів, ніж у Луганській.

"Наприклад, вибух був на хімзаводі, де вони були спробували вибухівку зберігати або робити. Або ось, пам'ятаєте: йшла танкова колона, і танк один підірвано було? Це все робили донецькі партизани", - навів приклади успішної диверсійної діяльності українських патріотів Жемчугов.

Методи їхньої діяльності, каже він, є класичними:

"Партизани - це місцеві мешканці, які ніде не ховаються, живуть в своїх будинках. У закладках спеціальних заховані вибухівка і зброя. Вони збираються десь на якійсь квартирі, домовляються про конкретну операцію, здійснюють її. Усе знову ховають і далі живуть".

Найбільшу ж проблему для окупантів становлять кодовані програми зв'язку для месенджерів.

"Ми зараз живемо у добу IT-технологій. І партизанські загони у нас на високому технологічному рівні. Наприклад, я не знав усіх членів свого партизанського загону. Ми спілкувалися мессенджерами, електронною поштою, через спеціальні програми кодування. Тобто ми домовляємося, розбиваємо операцію на ділянки. Припустимо, мені доставляють вибухівку до якогось певного місця - роблять закладку. Я не бачу людини, яка приходить. Я приходжу потім після неї, забираю - вона не бачить мене", - розповів командир партизанів.

Таким чином, якщо раптом когось "вирахують", то "здати" він нікого не може.

"Це - ноу-хау сучасних партизанських загонів. У партизанському загоні, так би мовити, десять чоловік, але вони один одного не знають. Вони поєднані за допомогою месенджерів", - розкрив деякі тонкощі партизанської "кухні" звільнений з полону Жемчугов.

Після того, як у них відбувався сеанс зв'язку на спеціальному кодованому каналі, й вони обмінювалися інформацією, усе видалялося спеціальними програмами.

Перехопити цей канал неможливо, стверджує Жемчугов.

"Вони (окупанти - ред.) ж мене чому не відпускали? Тому що були кодовані сеанси та програми, а я не здавав кодування", - говорить він.

Нагадаємо, тяжкопораненого Жемчугова, у якого ампутовані кінцівки та вибиті очі, звільнили з полону 17 вересня. Росіяни та їхні найманці утримували його у заручниках близько року.

У Володимира до ліктя ампутовано обидві руки, вилучено частину кишківника, він практично не бачить. Зараз його обстежують у Центрі хірургії профілактичної й клінічної медицини Державного управління справами.

"Праве око взагалі нічого не бачить. А ліве – тільки якісь плями. Ви сидите поруч, а я не бачу ні вашого обличчя, ні одягу – тільки пляма. Але лікарі, які мене тут обстежили, обнадіяли: шанс хоча б частково відновити зір є. Тепер необхідне обстеження у вузькопрофільній клініці", - розповів Жемчугов у лікарні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus