Командувач ракетних військ і артилерії розповів, чим ЗСУ можуть зустрічати інтервентів

13.10.2016 20:00

Командувач ракетних військ і артилерії розповів, чим ЗСУ можуть зустрічати інтервентів

Ракетні війська і артилерія (РВ і А) ЗСУ стали "основним вогневим гравцем" на полі бою, замінивши в цьому відношенні авіацію. Саме на артилерію довелося понад 70% всіх вогневих завдань, які стоять перед українськими військами в ході АТО, розповів виданню Міноборони України "Народна армія" командувач ракетних військ і артилерії ЗСУ генерал-майор В'ячеслав Горбильов.

Ракетні війська і артилерія (РВ і А) Збройних Сил України стали "основним вогневим гравцем" на полі бою, замінивши в цьому відношенні авіацію.

Саме на артилерію довелося понад 70% всіх вогневих завдань, які стоять перед українськими військами в ході АТО, розповів виданню Міноборони України "Народна армія" командувач ракетних військ і артилерії ЗС України генерал-майор В'ячеслав Горбильов, йдеться в повідомленні прес-служби МОУ в четвер 13 жовтня.

"У спадок від СРСР ми отримали достатньо вагомий потенціал. Це стосується як безпосередньо техніки та озброєння, так й боєприпасів до них. Звісно, за часи, які передували нинішній агресії, він із різних причин значною мірою був занедбаний. Але протягом останніх двох років нам вдалося достатньо суттєво його відновити і навіть певною мірою наростити", - розповів Горбильов.

За його словами, на сьогоднішній день ми по необхідності зустрінемо ворога досить могутньою зброєю і професійно підготовленим особовим складом, який вміє його ефективно застосовувати.

"Це стосується частин і підрозділів, озброєних потужними ракетними комплексами і артилерійськими системами, зокрема - 300-мм РСЗВ 9К58 "Смерч", 220-мм РСЗВ 9К57 "Ураган", ракетним комплексом "Точка-У", потужними артилерійськими системами калібру 203- мм, 152-мм і 122-мм. Досить потужно виглядають також частини і підрозділи, озброєні 100-мм і меншого калібру артилерійськими системами. Наші протитанкові та мінометні підрозділи також мають серйозні аргументи для ворога", - наголосив він.

Тим більше, за словами Горбильова, переважна більшість наших фахівців отримали досвід реального бойового застосування частин і підрозділів РВ і А озброєних різноманітними системами в ході АТО.

"Я не думаю, що в разі широкомасштабної агресії ворог може сподіватися на "легку прогулянку". Нам є чим його зустріти", - додав командувач ракетних військ.

Разом з тим, як зазначив Горбильов, завдяки ініціативі наших фахівців, підтримки з боку держави та волонтерів Україні вдалося майже повністю оновити парк засобів радіотехнічної розвідки. А окремі зразки техніки артилерійської розвідки, як, наприклад, ОЗК-7 (звукометрічній комплекс), СНАР-10 (комплекс артилерійської розвідки) - майже повністю відновлені. Також 4 комплекси "Радіо-Теодолит" вже функціонують у військах і ще 4 готові до відправки.

"Автоматизовані апаратно-програмні системи управління типу АРТОС, "Кропива", СУВА, МАРС завдяки спільним рішенням НГШ і Міністра оборони України також вже в роботі (практично - до 70% органів управління РВ і А вже використовують їх)", - додав командувач.

За його словами, також зараз активно налагоджується процес підготовки фахівців з бойового застосування безпілотників.

"На сьогодні завдяки допомозі волонтерів, керівництва держави та її Збройних Сил нам вдалося налагодити функціонування вже 5-ти таких комплексів безпосередньо у частинах і підрозділах РВ і А (йдеться про комплекс "Фурія-М"). Готуються нові фахівці та відповідна техніка для подальшого розгортання такого роду підрозділів. Адже використання БПЛА в РВ і А є не "даниною моді", а сучасною потребою. Це дозволяє легше виявляти цілі, ідентифікувати, корегувати вогонь та відповідно отримувати оцінку його результатів. Причому в масштабі реального часу, що своєю чергою суттєво підвищує ефективність сил та засобів РВ і А при їхньому бойовому застосуванні", - розповів генерал-майор.

Він зауважує, що розповідаючи про технічне оснащення наших військ, також варто сказати і про значні зусилля нашого оборонно-промислового комплексу, який за досить короткий час зміг помітно відновити нашу бойову міць.

"Більше того — створено вітчизняний 120-мм міномет "Молот" (практично завершено 1-й етап його військових випробувань, за результатами яких напрацьовано низку пропозицій щодо його подальшого вдосконалення), те ж стосується останніх розробок ПТРК вітчизняного виробництва, які замінять добре відомий комплекс ще радянського виробництва "Штурм-С" ("Стугна", "Корсар", "Бар’єр"). Вже з’явився у "залізі" дослідний зразок багатофункціонального ракетного комплексу "Гром-2" (прямого нащадка відомої програми "Сапсан"), створена лінійка вітчизняних модифікацій добре відомих у військах радянських РСЗВ (від "Граду" до "Смерчу") на базі вітчизняного шасі зі значними покращеннями їхніх ТТХ (програма "Бастіон") та низка інших достатньо перспективних розробок вітчизняного ОПК. Окрім того, активно не тільки відновлюються, а й певним чином модернізуються добре відомі у військах артилерійські системи (як самохідні, так і буксировані — 122-мм САУ 2С1 "Гвоздика", 152-мм "Мста-Б" та "Мста-С", відновлюються активно 203-мм артсистеми типу "Піон", 152-мм 2С3 "Акація", 2С5 "Гіацинт")", - зазначив Горбильов.

"Тому в технічному оснащенні частин і підрозділів РВ і А ЗС України не все так погано, як декому здається або хотілося б", - додав він.

Як повідомлялося, нещодавно Конструкторське бюро "Луч" оприлюднило відео успішного випробування нової керованої ракети українського виробництва. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зазначав: "На відміну від російських аналогів, українські ракети - керовані, і саме тому ефективніше і точніше вражають цілі, що було доведено під час випробувань".

Військовий експерт Сергій Згурець висловив думку, що дальність дії комплексу вже в найближчій перспективі дозволяє розглядати його як заміну ОТРК "Точка". При цьому точність попадання, зазначив він, на порядок вище, ніж у "Точки".

Раніше повідомлялося, що 27 квітня президент Петро Порошенко повідомив про істотні успіхи і досягнення вітчизняного військово-промислового комплексу. За словами Порошенка, на завершальній стадії знаходяться роботи по створенню сучасних комплексів управління, модернізації систем залпового вогню та інші проекти.

"Істотним досягненням є успішно проведені в березні цього року перші випробування вітчизняного високоточного снаряда "Вільха". Це снаряд до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Смерч" і ці успішні випробування дають впевненість у позитивному результаті його розробки", - констатував голова держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus