Комісар ООН з прав людини запропонував обмежити використання права вето

04.10.2016 19:00

Комісар ООН з прав людини запропонував обмежити використання права вето

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав змінити правила Ради Безпеки, щоб обмежити використання постійними членами права вето. Аль-Хусейн назвав катастрофою ситуацію в Алеппо, де урядові сили продовжують атаки на утримувані повстанцями райони міста.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав змінити правила Ради Безпеки, щоб обмежити використання постійними членами права вето.

Про це повідомляє АР, передає "Укрінформ".

"Він каже, що Рада Безпеки повинна прийняти правила, щоб обмежити використання права вето у випадках військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду", - йдеться у повідомленні.

Аль-Хусейн назвав катастрофою ситуацію в Алеппо, де урядові сили продовжують атаки на утримувані повстанцями райони міста.

За його словами, атаки протягом останніх 10 днів на утримувані опозицією райони Алеппо були найінтенсивнішими з початку громадянської війни в Сирії.

Наразі право вето в РБ ООН мають США, Франція, Велика Британія, Китай і Росія, яка є союзником уряду Сирії.

Додамо, що ще рік тому Верховна Рада України закликала модернізувати Раду Безпеки ООН і реформувати інститут вето. "Ситуація, за якої Росія двічі зловжила застосуванням права вето під час розгляду Радою Безпеки ООН наслідків своєї агресії проти України, є переконливим доказом невідкладності реформування інституту вето з метою недопущення його зловживанням для прикриття злочину агресії з боку постійного члена Ради Безпеки ООН", - зазначалося в заяві.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus