Компанії-постачальники вугілля із зони АТО зареєстровані в Україні і платять податки до українського бюджету – Насалик

04.11.2016 13:00

Компанії-постачальники вугілля із зони АТО зареєстровані в Україні і платять податки до українського бюджету –  Насалик

Компанії, які постачають дефіцитне антрацитове вугілля для роботи теплоелектростанцій із зони проведення АТО в Донецькій і Луганській областях, зареєстровані як юридичні особи відповідно до українського права і платять податки до українського бюджету. Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

Компанії, які постачають дефіцитне антрацитове вугілля для роботи теплоелектростанцій із зони проведення АТО в Донецькій і Луганській областях, зареєстровані як юридичні особи відповідно до українського права і платять податки до українського бюджету. Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає УНІАН.

"На сьогодні Україна отримує із зони АТО вугілля з шахт, які зареєстровані в Україні (як юридичні особи - ред.) і сплачують податки на території України", - сказав Насалик.

Як повідомлялось, після ініційованої Росією війни на Донбасі Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Цю марку вугілля на захопленій бойовиками території нині видобувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Однак постачання вугілля із зони АТО часто перериваються.

У середині липня 2016 року Насалик озвучив заходи, які дадуть змогу Україні не купувати вугілля із зони АТО. На його думку, необхідно переобладнати блоки теплоелектростанцій для спалювання вугілля газової групи замість дефіцитного антрацитового палива (другий і п`ятий блоки Зміївської ТЕС компанії "Центренерго"), а також продовжувати поставки антрациту з-за кордону.

За словами Насалика, на сьогодні імпорт вугілля здійснюють приватні компанії ДТЕК і "Технова", а також державна "Центренерго".

У середині вересня директор з комерційних питань "ДТЕК Енерго" Віталій Бутенко повідомив, що його компанія в серпні 2016 року вивезла із зони АТО близько 550 тис. тонн антрациту, а у вересні компанія планувала поставки у розмірі 600 тис. тонн.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus