Конституційний суд розглядає закон про партдиктатуру

03.11.2016 13:00

Конституційний суд розглядає закон про партдиктатуру

Конституційний Суд України приступив до розгляду закону про партійну диктатуру, повідомив голова КС Юрій Баулін. Мова йде про дозвіл партіям вилучати кандидатів у народні депутати з виборчого списку партії в тій його частині, де за підсумками голосування такі не отримали права на розподіл мандатів у багатомандатному окрузі.

Конституційний Суд України приступив до розгляду закону про партійну диктатуру.

Про це повідомив голова КС Юрій Баулін, передають Українські новини.

Мова йде про дозвіл партіям вилучати кандидатів у народні депутати з виборчого списку партії в тій його частині, де за підсумками голосування такі не отримали права на розподіл мандатів у багатомандатному окрузі.

На засіданні присутні 13 суддів.

"Оголошую пленарне засідання КС відкритим", - повідомив Баулін.

Після цього Конституційний Суд розпочав у формі усного слухання розглядати конституційне подання 49 депутатів Ради щодо відповідності Конституції положень ч.9 ст.61, ч.3 ст.105 закону "Про вибори народних депутатів України", п.3 розділу 2 "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про внесення змін у закон "Про вибори народних депутатів України" про виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку партії в багатомандатному окрузі".

Ініціатори звернення до КС народні депутати Дмитро Добродомов і Олег Мусій, а також представник президента не прибули на засідання.

КС вирішив розглядати справу без них.

Як відомо, законопроект №3700, який дозволяє партіям вилучати зі своїх списків кандидатів у нардепи вже після виборів, Рада прийняла 16 лютого після 20 провальних голосувань. 25 лютого Порошенко його підписав.

Нагадаємо, законопроект про "партійну диктатуру" Рада прийняла після 20 провальних голосувань 16 лютого. Президент Петро Порошенко підписав його 25 лютого.

Громадянська мережа "ОПОРА" вважає, закон №3700 дає можливість впливати на результати голосування громадян, а Комітет виборців України (КВУ) занепокоєний через те, що законопроект не відповідає коаліційній угоді, є недемократичним, дозволяє впливати на результати голосування громадян і становить корупційні ризики.

Наприкінці березня 49 народних депутатів попросили КС розглянути конституційність змін до закону про вибори нардепів, який запроваджує "партійну диктатуру".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus