Консули поки не потрапили до затриманих в Іспанії українських моряків

13.10.2016 10:00

Консули поки не потрапили до затриманих в Іспанії українських моряків

Українським консулам наразі ще не вдалося зустрітися із затриманими в Іспанії моряками-громадянами України, яких підозрюють у контрабанді наркотиків. Про це повідомила представник Департаменту консульської служби МЗС України Ореста Старак. Вона також зауважила, що наразі невідомо, коли українські дипломати зможуть потрапити до затриманих моряків.

Українським консулам наразі ще не вдалося зустрітися із затриманими в Іспанії моряками-громадянами України, яких підозрюють у контрабанді наркотиків. Про це повідомила представник Департаменту консульської служби МЗС України Ореста Старак, передає "Укрінформ".

"Ні, консули поки не зустрічалися (із затриманими - ред.). Справа в тому, що розслідування проводиться в рамках спецоперації цивільною гвардією Іспанії, тож доступ до затриманих буде ускладнений, як і отримання будь-якої додаткової інформації", - сказала Старак.

Вона також зауважила, що наразі невідомо, коли українські дипломати зможуть потрапити до затриманих моряків.

"Справа в тому, що сьогодні (12 жовтня - ред) в Іспанії державне свято, тому, у принципі, отримання навіть найпростішої інформації нам складно давалося", - додала представник МЗС.

Старак розповіла, що захистом затриманих повинні займатися адвокати, а от роль консульської допомоги зводиться до контролю за дотриманням законності під час слідства та умовами утримання.

"Участь українських дипломатів полягає в тому, що консул повинен слідкувати за дотриманням законності під час проведення слідства і допомоги під час провадження і розгляду цієї справи. Консул повинен контролювати умови утримання затриманих громадян України. Якщо буде їхнє таке бажання - зустрітися. Адже бувають випадки, коли затримані відмовляються від зустрічі з консульською посадовою особою, і це справа затриманого. А також - інформувати про стан провадження. Усе решта - це справа захисту і звинувачення", - підкреслила дипломат.

Як повідомлялось, у рамках розслідування справи з незаконного перевезення наркотиків було затримано 11 громадян України - членів екіпажу судна MartiN., яке плавало під прапором Панами. Це затримання відбулося ще 23 вересня. Судно було доставлене в порт Альмерія, і наші співвітчизники взяті під варту та утримуються в цьому місті.

Нагадаємо, раніше у Франції затримали 10 українських моряків. Їх підозрюють у контрабанді наркотиків з Колумбії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus