Координатор ОБСЄ відвідає в ОРДЛО українських заручників. Бойовики визнали, що вимагають звільнення непричетних до конфлікту людей

05.10.2016 22:00

Координатор ОБСЄ відвідає в ОРДЛО українських заручників. Бойовики визнали, що вимагають звільнення непричетних до конфлікту людей

"Найближчим часом українських бранців в ОРДЛО відвідає координатор ОБСЄ в гуманітарній групі Фріш. Він передасть їм листи і передачі від родичів, ми про це домовилися", - повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, після завершення засідання в Мінську.

Координатор ОБСЄ в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Тоні Фріш найближчим часом відвідає українських бранців в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), а також підлітків, яких в "ДНР" звинувачують у диверсійній діяльності, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

"Найближчим часом українських бранців в ОРДЛО відвідає координатор ОБСЄ в гуманітарній групі Фріш. Він передасть їм листи і передачі від родичів, ми про це домовилися", - повідомила Геращенко на своїй сторінці у Facebook в середу, 5 жовтня, після завершення засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

За її словами, досягнута домовленість, що під час візиту на окуповану територію Фріш відвідає дітей у СІЗО.

"Другою ключовою темою зустрічі була тема неприпустимості втягування дітей у конфлікт. Українська сторона гостро поставила питання про долю підлітків, проти яких в ОРДО порушено "кримінальну справу", яких звинуватили в "диверсії". Ми розцінюємо цю ситуацію як провокацію проти дітей, порушення Конвенції прав дитини та принципу заборони втягувати дітей в конфлікти", - написала вона.

Геращенко повідомила, що українська сторона зажадала надати інформацію про долю дітей. "Отже, діти і досі за ґратами, вони затримані, їх звинувачують у "диверсії", "шпигунстві" та іншій маячні. А ще представники ОРДО заявили, що відео допиту і зізнань дітей виклали в мережу на прохання і з дозволу їхніх батьків", - повідомила вона.

Вона зазначила, що Київ докладає всіх зусиль, аби підлітків відпустили.

Також Геращенко повідомила, що українська сторона порушила питання незаконного вивезення на територію РФ українських дітей у прийомних сім'ях, і уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська "вкотре передала списки цих дітей з вимогою надати інформацію про їхню долю і місце перебування".

"Ми поставили запитання представникам РФ, скільки біженців з Донбасу зараз перебуває на їхній території і мають відповідний статус. Адже це державна таємниця РФ, ніяк не можемо допроситися цифри - скільки українців втекли... на територію РФ", - повідомила Геращенко.

Також Геращенко повідомила, що представники ОРДЛО визнали наявність у переданому ними списку осіб на обмін "всіх на всіх" людей, що не мають відношення до конфлікту на Донбасі, в зв'язку з чим українська сторона наполягає на формуванні коректного списку.

"Сьогодні представники ОРДЛО визнали, що в наданих ними раніше списках на більш ніж 600 осіб, яких вони вимагають амністувати, є чимало тих, хто не має ніякого відношення до конфлікту на Донбасі і ніяк не підпадає під дію мінських угод", - написала вона.

За словами представника України в гуманітарній підгрупі, українська сторона робить все для звільнення тих бранців, тримання яких підтверджують бойовики (це 45 осіб), і вимагає "від ОРДЛО коректного списку тих, кого (якщо це дозволяють процесуальні норми) українська сторона могла би передати, щоб звільнити наших полонених, і вимагаємо дати інформацію щодо інших заручників, яких шукаємо".

Пізніше прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, другого президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер наголосила, що робота зі звільнення заручників триває і українська сторона наполягає: ОРДЛО повинні надати коректні списки людей, яких вони просять звільнити.

"Нагадаю: раніше ОРДЛО говорили про звільнення понад 600 осіб, серед яких є значна кількість тих, хто не має відношення до подій на Донбасі, а були затримані правоохоронними органами навесні 2014 року в Одесі і Харкові. Надання коректних списків прискорить звільнення 45 українських заручників, які перебувають на непідконтрольній Україні частині Донбасу", - написала вона у своїй сторінці у Facebook.

Як повідомлялося, 12 вересня 2016 року низка російських ЗМІ з посиланням на сайт так званого "міністерства держбезпеки ДНР" повідомили про затримання в Донецькій області сімох підлітків за підозрою в зв'язку з українськими спецслужбами і вчинення диверсій у "ДНР". Найстаршому з них 18 років, а наймолодшому – 15.

Геращенко заявила, що "це порушення прав дитини, це порушення ООНівської конвенції про права дитини". Вона також направила листа до ОБСЄ та ЮНІСЕФ з проханням перевірити стан здоров'я дітей і встановити обставини історії їх затримання.

За підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, що відбулося 21 вересня Геращенко повідомила, що члени ТКГ на наступному засіданні мають намір обговорити питання затримання дітей, яких представники "ДНР" звинувачують у диверсійній діяльності. "Сьогодні нам не вдалося обговорити питання незаконного затримання дітей, яких інша сторона оголосила диверсантами. Цьому буде присвячена частина наступної зустрічі", - повідомляла Геращенко.

Нагадаємо, 21 вересня повноважний представник РФ в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов заявив, що відповідно до формули Мінських угод "всіх на всіх" необхідно звільнити 618 осіб, утримуваних українською стороною, і 47 - Донецьком і Луганськом.

23 вересня представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма зазначив, що необхідно проаналізувати список осіб, яких хочуть обміняти в так званих "ДНР" та "ЛНР".

"Треба розібратися передусім із тим "списком 600", тому що попередній аналіз показує, що там і вбивці, і кого там тільки немає. І взагалі є такі, що не мають ніякого відношення до цієї зони. Вони всіх підряд записують, представників всієї України, так би мовити. Потрібен аналіз", - сказав він журналістам у п'ятницю в Дніпропетровську після вручення стипендій Президентського фонду Кучми "Україна" студентам Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus