Космічний апарат Rosetta взяв курс на зіткнення з кометою

30.09.2016 10:00

Космічний апарат Rosetta взяв курс на зіткнення з кометою

Космічний апарат Rosetta спрямований до поверхні комети Чурюмова-Герасименко, зіткнення з яким завершить місію, що тривала 12 років. Rosetta стала першим апаратом, який зміг вийти на орбіту комети і слідував за нею протягом 6 млрд кілометрів. Rosetta зіткнеться з поверхнею комети на невеликій швидкості, але навряд чи зможе витримати удар.

Космічний апарат Rosetta спрямований до поверхні комети Чурюмова-Герасименко, зіткнення з яким завершить місію, що тривала 12 років. Rosetta стала першим апаратом, який зміг вийти на орбіту комети і слідував за нею протягом 6 млрд кілометрів.

Зіткнення з кометою має відбутися вдень 30 вересня, повідомляє ВВС з посиланням на інформацію Європейського космічного агентства. Rosetta зіткнеться з поверхнею комети на невеликій швидкості, але навряд чи зможе витримати удар.

На орбіті комети Чурюмова-Герасименко апарат знаходився протягом двох років. Апарат збирав рідкісні дані про небесне тіло, які в найближчі роки будуть досліджувати науковці. Ці дані допоможуть зрозуміти, як формуються комети, а також як вони випускають пил і газ у міру нагрівання Сонцем, відзначає "Інтерфакс".

У 2014 році з апарату на поверхню комети спустився зонд Philae - це стало першою в світі подібною операцією.

Європейське космічне агентство вирішило закрити місію, так як комета наближається до межі Сонячної системи. Космічний апарат працює на сонячних батареях, і вони через велике віддалення від світила не зможуть збирати достатньо енергії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus