Краснов відмовився свідчити проти себе. За заявою про його побиття розпочато провадження

01.03.2016 13:52

Краснов відмовився свідчити проти себе. За заявою про його побиття розпочато провадження

Голова організації "Цивільний корпус Азов-Крим" Станіслав Краснов відмовився відповідати на запитання слідчого Служби безпеки. Про це повідомив адвокат Краснова Андрій Мамалига. "Його (Краснова) допитували, але він відмовився говорити", – сказав захисник. Він додав, що під час допиту Краснова був присутній призначений адвокат, прізвища якого він не знає.

Голова організації "Цивільний корпус Азов-Крим" Станіслав Краснов відмовився відповідати на запитання слідчого Служби безпеки. Про це виданню "Крим.Реалії" повідомив адвокат Краснова Андрій Мамалига.

"Його (Краснова) допитували, але він відмовився говорити", – сказав захисник.

Він додав, що під час допиту Краснова був присутній призначений адвокат, прізвища якого він не знає. Мамалига зазначив, що підписав договір із Красновим 29 лютого близько 13.00, коли його допустили в ізолятор СБУ на вулиці Арсенальній у Києві.

За словами Мамалиги, ввечері 29 лютого Краснова вивезли з ізолятора в госпіталь СБУ для надання медичної допомоги. За його словами, Краснов був побитий під час затримання.

"Думаю, його спробують "підмарафетити", я вжахнувся, коли побачив його", – сказав Мамалига.

У штабі організації "Цивільний корпус "Азов" стверджують, що адвокату Краснова не дають ознайомитись із "матеріалами справи". У зв'язку з цим активісти не виключають можливість проведення нових пікетів.

У зв'язку із заявами про побиття Станіслава Краснова і громадянської активістки Оксани Шелест при затриманні співробітниками Служби безпеки України відкрито кримінальне провадження, матеріали направлені до прокуратури, заявляє уповноважений Верховної Ради з прав людини (омбудсмен) Валерія Лутковська.

"На підставі інформації ЗМІ було відкрито провадження в зв'язку з заявами про побиття пана Краснова. У зв'язку з цим представники уповноваженого з прав людини були в ізоляторі СБУ. Дійсно, були зафіксовані тілесні ушкодження", - заявила Лутковська в ефірі телеканалу "112" у вівторок уранці.

"Оскільки питання проведення розслідування законності чи незаконності цих тілесних ушкоджень - це питання до прокуратури, відповідно, всі матеріали, вся інформація про медичний стан на той день, також їхні фотографії були передані до прокуратури з проханням провести розслідування законності чи незаконності застосування сили стосовно пана Краснова і до дівчини, яка була разом з ним (Оксана Шелест - ред). Далі будемо стежити за ефективністю розслідування з боку прокуратури", - додала Лутковська.

За її словами, і Краснова, і Шелест оглянув медик, співробітник секретаріату омбудсмена, і тому в неї є інформація щодо обох затриманих.

При цьому Лутковська зазначила, що інформація про госпіталізацію затриманих для неї нова, вона має намір проконтролювати це питання. "Зараз ми перевіримо інформацію щодо того, що вони перебувають у лікарні, тому що це нова інформація для мене, у мене її не було, зараз я її перевірю, встановлю місцеперебування, а також адекватність надання медичної допомоги в установі, в якій вони перебувають. Після цього вирішуватимуть, що робити далі", - сказала омбудсмен.

Як повідомлялося, вночі проти 28 лютого СБУ затримала голову Цивільного корпусу "Азов-Крим", одного з організаторів блокади Криму Станіслава Краснова.

Активісти Цивільного корпусу "Азов" проводять акцію під стінами будівлі СБУ в Києві - вони вимагають пояснити, за що той був затриманий. За словами активістки Тамари Шевчук, СБУ заявляє, що у Краснова й Оксани Шелест було вилучено 30 кг вибухової речовини та 5 гранат Ф1.

За інформацією Служби безпеки України, Станіслав Краснов працював на російську сторону.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus