Краснову висунуто підозру в причетності до тероризму. СБУ вважає його агентом ГРУшників

03.03.2016 19:00

Краснову висунуто підозру в причетності до тероризму. СБУ вважає його агентом ГРУшників

Керівник Цивільного корпусу "Азов-Крим" Станіслав Краснов з 2013-2014 рр. перебував на зв'язку як агент у представника Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації Костянтина Голоскокова. Про це у четвер, 3 березня, заявив керівник апарату представника СБУ Олександр Ткачук.

Керівник Цивільного корпусу "Азов-Крим" Станіслав Краснов з 2013-2014 рр. перебував на зв'язку як агент у представника Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації Костянтина Голоскокова.

Про це у четвер, 3 березня, заявив керівник апарату представника СБУ Олександр Ткачук на брифінгу в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Пан Краснов принаймні з 2013-2014 років перебуває на зв'язку як агент у працівника Головного розвідувального управління на той момент Генштабу Міноборони Російської Федерації Костянтина Голоскокова", - заявив Ткачук.

За його словами, Краснов постійно контактує з Голоскоковим, використовуючи при цьому конфіденційні способи зв'язку далі.

На слайді, продемонстрованому Ткачуком на брифінгу, Голоскоков значиться як так званий "комісар" російського молодіжного демократичного "антифашистського" руху "Наші", а також є кадровим офіцером російських спецслужб. За інформацією СБУ, Голоскоков причетний до організації та реалізації на території України протягом 2013-2014 років акцій диверсійно-підривного характеру.

Слідчий СБУ в залі суду пред'явив Краснову, щодо якого Шевченківський райсуд Києва обирає запобіжний захід за звинуваченням у незаконному зберіганні зброї, підозру в причетності до тероризму.

Слідчому не вдалося вручити підозру особисто Краснову, оскільки він знепритомнів.

Прихильники Краснова відразу ж винесли його з будівлі суду на вулицю до однієї з припаркованих машин, за ним пройшли народні депутати Андрій Білецький, Ігор Мосійчук і Олег Петренко.

Близько 16.00 четверга в акаунті в Twitter "Азова" з'явилося повідомлення, що Краснова доставлено в реанімацію в непритомному стані.

"Станіслав Краснов доставлений в реанімацію непритомний. Лікарі прямо зараз борються за його життя", - йдеться в повідомленні.

Керівник апарату СБУ України Олександр Ткачук підтвердив, що спецслужба підозрює активіста в скоєнні злочину за статтею "тероризм", і додав, що також йому буде висунуто підозру за статтею "державна зрада".

"Слідчі прокуратури та СБУ сьогодні оголосили про підозру пану Краснову в скоєнні злочинів, передбачених статтями 258 і 111 - (відповідно, тероризм) державна зрада... Сьогодні ми оголосили йому про підозру у тих злочинах, про які ми говорили спочатку, - робота на російські спецслужби, на шкоду інтересам нашої держави", - сказав Ткачук.

Він пояснив, що раніше СБУ висувала підозру в незаконному зберіганні зброї через те, що в справі щодо Краснова присутні елементи під грифом "секретно".

"Не дивлячись на елементи державної зради пана Краснова, ми пред'являємо йому звинувачення поки що лише по 263 статті частині 1 - "незаконне зберігання зброї"... Те, що ми вам показували, і сьогодні показуємо, є в матеріалах справи, проте має гриф "секретно", тому експертна комісія повинна схвалити рішення щодо зняття грифа для того, щоб їх могли прочитати як судді, так і адвокати, і могла бути ознайомлена громадськість", - сказав представник спецслужби.

Ткачук при цьому зазначив, що у суддів Шевченківського суду немає повноважень, які дозволяють їм розглядати документи з грифом "секретно".

Нагадаємо, вночі проти 28 лютого СБУ затримала голову Цивільного корпусу "Азов-Крим", одного з організаторів блокади Криму Станіслава Краснова.

За інформацією Служби безпеки України, Станіслав Краснов працював на російську сторону.

Вночі проти 2 березня Краснова звільнили із СІЗО, оскільки закінчився 72-годинний термін, протягом якого мав бути обраний запобіжний захід.

Краснов і його захист заявили, що під час затримання співробітники СБУ застосували силу, зокрема, за словами Краснова, його били 6 годин.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus