Кравчук пропонує змінити державний устрій

11.01.2014 12:57

Кравчук пропонує змінити державний устрій

"Досвід, який я маю, засвідчує те, що через 23 роки, які минули, ми можемо вже розглядати питання про зміну устрою. Якщо понад 20 років тому для нас було питання, якою має бути Україна, я не мав сумніву, що вона має бути президентською або президентсько-парламентською, тому що тоді потрібно було приймати рішення дуже швидко, не було часу для дискусій".

Перший президент України, голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук вважає, що настав час подумати про внесення змін до Основного закону у контексті переходу до парламентсько-президентської форми правління. Про це він сказав 10 січня на відкритті виставки в "Мистецькому Арсеналі", приуроченої до його 80-річчя, передає Укрінформ.

"Досвід, який я маю, засвідчує те, що через 23 роки, які минули, ми можемо вже розглядати питання про зміну устрою. Якщо понад 20 років тому для нас було питання, якою має бути Україна, я не мав сумніву, що вона має бути президентською або президентсько-парламентською, тому що тоді потрібно було приймати рішення дуже швидко, не було часу для дискусій, для глибоких аналітичних досліджень. І тоді та форма правління, яка є і тепер, найбільше відповідала потребам. Зараз уже можна говорити і про парламентсько-президентську державу", - зазначив Кравчук.

При цьому він висловив переконання, що для такого рішення має бути воля народу. "Я не можу сьогодні сказати, що ми готові до такої форми. Треба провести великі дискусії, обговорити це питання на різних рівнях - починаючи від громади і завершуючи найвищими щаблями юридичної науки - для того, щоб знайти єдино правильне рішення. Хоча воно має підстави для того, щоб його розглядати", - підкреслив політик.

17 травня 2012 року президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган, якому доручив розробити зміни до Конституції.

У травні 2012 року перший президент Леонід Кравчук очолив цей орган, що складається з 95 осіб. Опозиція відмовилася від участі у роботі Асамблеї.

20 грудня 2013 року Конституційна асамблея завершила підготовку проекту концепції реформування Конституції України. За словами Кравчука, йдеться про вдосконалення і зміну системи влади.

"Концепція готова, її можна буде вивчати, ми її оприлюднимо на наступному засіданні Конституційної асамблеї", - сказав він.

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus