Країни G-7 привітали Україну із завершенням першого етапу подання електронних декларацій

03.11.2016 14:00

Країни G-7 привітали Україну із завершенням першого етапу подання електронних декларацій

Країни "Великої сімки" привітали Україну із завершенням першого етапу подання електронних декларацій. Про це йдеться у заяві послів країн G-7 щодо першого етапу подання електронних декларацій про активи, розміщеній на сайті Посольства Японії в Україні.

Країни "Великої сімки" привітали Україну із завершенням першого етапу подання електронних декларацій. Про це йдеться у заяві послів країн G-7 щодо першого етапу подання електронних декларацій про активи, розміщеній на сайті Посольства Японії в Україні, передає УНІАН.

В ЄС попереджають: проект Дерев’янка шкодить досягненням е-декларування

"Ми вітаємо уряд України із завершенням першого етапу подання електронних декларацій про активи. Це є важливим етапом на шляху до збільшення прозорості та підзвітності серед державних посадових осіб", - йдеться в документі.

"Ми визнаємо і високо цінуємо загальне дотримання процедури всім урядом, незважаючи на технічні збої, які на початковому етапі (декларування) ускладнювали процес. Високий рівень виконання серед посадових осіб високого рівня свідчить про те, що система функціонує належним чином і служитиме надійним джерелом даних для правоохоронних органів", - зазначають посли.

Нагадаємо, як повідомив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький, загальна кількість поданих електронних декларацій станом на 00.00 31 жовтня є такою: в реєстрі - 118 135 е-документів, з них щорічних декларацій - 103 046.

Також повідомлялося, нардепи подали 413 електронних декларацій, чиновники – 79.

Як повідомлялося, 31 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб`єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Система електронного декларування почала працювати з 1 вересня 2016 року.

В ЄС попереджають: проект Дерев’янка шкодить досягненням е-декларування

Представництво Європейського Союзу в Україну оприлюднило терміновий коментар з приводу законодавчої ініціативи Юрія Дерев’янка про зміну закону про запобігання корупції. Він опублікований у офіційному Твіттері дипмісії.

Йдеться про законопроект 5318, який викликав жорстку критику з боку неурядових організацій.

"Україна подолала важливий рубіж (у впровадженні антикорупційних реформ) із впровадженням електронного декларування.

Законопроект №5318, що обговорюється Верховною радою, спрямований проти цих досягнень", - заявили у дипмісії.

"Антикорупційні неурядові організації не прирівнюються до державних посадовців", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що у Верховній раді хочуть обмежити діяльність антикорупційних організацій за допомогою системи е-декларування.

Йдеться про законопроект авторства народного депутата Юрія Дерев’янка "Про розширення сфери фінансового контролю...", який запроваджує додаткові зобов’язання для недержавних організацій, залучених до питань протидії корупції.

У відповідності до цієї ініціативи, всіх співробітників, підрядників та співробітників підрядних організацій, які отримують кошти "від програм міжнародної... допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб)", хочуть зобов’язати вносити майнові декларації до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на здійснення функцій держави.

Активісти наголошують, що ця норма у разі схвалення вкрай ускладнить можливості для міжнародних партнерів України інвестувати в боротьбу з корупцією.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus