Кремль готується до "переобрання" Путіна у 2018-му. Навальний закликає до бойкоту

02.11.2016 19:00

Кремль готується до "переобрання" Путіна у 2018-му. Навальний закликає до бойкоту

Головною темою обговорення були президентські вибори. Кремль має намір забезпечити на президентських виборах "високу явку". Тоді кандидат від влади зможе розраховувати на "високий результат" - але не такий високий, "якими бували, наприклад, результати Карімова (колишнього президента Узбекистану Іслама Карімова - ред.)".

Адміністрація президента Росії поставила завдання забезпечити "високий результат" кандидату від влади на виборах 2018 року, яким стане чинний президент Володимир Путін. Про це повідомляє РБК з посиланням на чотирьох учасників зустрічі першого заступника голови АП РФ Сергія Кириєнка з політтехнологами, котрі обслуговують чинний у цій країні режим.

Навальний вважає за необхідне бойкотувати вибори-2018 й вважає, що оточення президента "тільки чекає моменту", аби зрадити Путіна

На зустрічі були присутні голова Політичної експертної групи Костянтин Калачов, політтехнологи Андрій Колядін та Олег Матвєйчев, гендиректор Агентства політичних і економічних комунікацій Дмитро Орлов, гендиректор PR-агентства "ІМА-консалтинг" Вартан Саркісов, директор Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков. З боку Адміністрації президента, окрім Кириєнка, були начальник управління внутрішньої політики Андрій Ярін, два його заступники - Тимур Прокопенко, що відповідає за взаємодію з партіями і молоддю, та Сергій Новіков, який займається взаємодією зі ЗМІ.

Захід проходив у закритому режимі, запрошених попросили не давати коментарі пресі. За словами співрозмовників інформагенції, головною темою обговорення були президентські вибори. Кремль має намір забезпечити на президентських виборах "високу явку". Тоді кандидат від влади зможе розраховувати на "високий результат" - але не такий високий, "якими бували, наприклад, результати Карімова (колишнього президента Узбекистану Іслама Карімова - ред.)".

На зустрічі також обговорювалося питання про те, хто зможе скласти умовну конкуренцію кандидату від влади. Геннадій Зюганов (КПРФ) та Володимир Жириновський (ЛДПР), які брали участь у виборах у цій ролі минулими роками, - вже люди похилого віку, через це "не зрозуміло", наскільки вони можуть вести передвиборну агітацію. Сергій Миронов ("Справедлива Росія") і Григорій Явлінський ("Яблуко") не можуть скласти конкуренцію кандидату від влади, оскільки вони "не є популярними політиками". "Не зрозуміло, кого ще виводити на ці вибори і чи виводити взагалі", - розповів один із співрозмовників.

Окрім того, учасники зустрічі розповіли про те, що Кириєнку слід "по-новому" вибудувати відносини з регіонами, аби низити ризик зростання сепаратистських настроїв: "Обговорювали можливий малюнок кампанії, на чому її будувати, на які групи населення опиратися. Говорили про тенденції, які визначать ці вибори".

Як повідомлялося, Кириєнко став заступником голови Адміністрації президента на початку жовтня 2016 року. На цій посаді він займатиметься внутрішньою політикою: вибори, взаємодія з регіонами, партії та громадські організації.

Його попередник В'ячеслав Володін після вересневих парламентських виборів очолив Держдуму. Варто зауважити, що саме Володін відповідав за вибори 18 вересня, на яких росіяни продемонстрували найнижчу явку з 1991 року. На думку низки оглядачів, ця обставина була визнана особистим "провалом" Володіна, після чого його відправили в "почесне заслання" до Державної Думи.

Несистемна опозиція до участі у виборчій кампанії допущена була, її представникам навіть була забезпечена можливість участі у телевізійних дебатах, але прохідний 5%-й бар'єр ніхто з опонентів Путіна офіційно не здолав. Наприклад, найчисельніша націонал-демократична "Партія народної свободи" (ПАРНАС), за даними ЦВК, отримала лишень 0,7% голосів, тоді як її власні підрахунки дають щонайменше вдесятеро більше. Лідер ПАРНАСу Михайло Касьянов не визнав результатів виборів й відмовився від участі у президентській кампанії.

Нагадаємо, 12 вересня голова фонду "Відкрита Росія", політемігрант Михайло Ходорковський запустив спеціальний сайт, на якому шляхом віртуальних загальнонаціональних праймеріз він пропонує визначити єдиного опозиційного кандидата на президентських виборах-2018 у РФ. Щоправда, станом на 2 листопада там наведено дані лише 10 осіб, з яких нікого не можна вважати фігурою федерального рівня.

Разом з тим серед росіян набуває популярності інтернет-мем "05.11.2017", котрим нібито визначено дату проведення майбутньої революції.

Навальний вважає за необхідне бойкотувати вибори-2018 й вважає, що оточення президента "тільки чекає моменту", аби зрадити Путіна

Опозиціонер Олексій Навальний закликав бойкотувати президентські вибори в Росії в 2018 році, якщо до участі в них не будуть допущені незалежні кандидати, а також заявив, що "еліта тільки чекає моменту, щоби зрадити Путіна". Про це політик сказав в ефірі московського телеканалу "Дождь".

"Такі вибори (без незалежних кандидатів, - ред.) потрібно, безумовно, бойкотувати", - заявив Навальний.

Він також не виключив зміну влади в Росії. Навальний переконаний, що "якщо завтра пройдуть чесні вибори", то "половина співробітників Адміністрації президента" проголосує за нього чи за іншого незалежного кандидата. Навіть ті люди, які знаходяться всередині системи, розуміють, яка йде брехня, яка тупикова система. Та в цілому, нібито, "еліта тільки чекає моменту, щоб зрадити Путіна". За словами Навального, найбільші зміни в політиці відбуваються раптово. Їх неможливо ані передбачити, ані наблизити.

Сам він наразі позбавлений права обиратися на пост глави держави через вирок у справі "Кіровлісу", за якою він отримав п'ять років умовного терміну. В цьому зв'язку він зможе взяти участь у виборах лише після 2033 року. 16 листопада президія Верховного суду Росії буде розглядати справедливість цього вироку з урахуванням рішення Європейського суду з прав людини.

Раніше ЄСПЛ вказав на зв'язок між вироком і антикорупційною діяльністю Навального.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus