КС 19 жовтня почне розгляд конституційності позбавлення Януковича звання президента

13.10.2016 13:00

КС 19 жовтня почне розгляд конституційності позбавлення Януковича звання президента

Конституційний суд України 19 жовтня розпочне розгляд справи щодо конституційності позбавлення Віктора Януковича звання президента України. Як повідомляється на сайті КС у порядку денному на наступний тиждень, відповідне подання подав президент Петро Порошенко. Початок засідання о 10.00, воно буде проходити у вигляді письмового слухання.

Конституційний суд України 19 жовтня розпочне розгляд справи щодо конституційності позбавлення Віктора Януковича звання президента України.

Як повідомляється на сайті КС у порядку денному на наступний тиждень, відповідне подання подав президент Петро Порошенко.

Початок засідання о 10.00, воно буде проходити у вигляді письмового слухання.

Як повідомлялося, 4 лютого 2015 року Верховна Рада підтримала законопроект №1883 про позбавлення Януковича звання президента України. У законопроекті такий крок пояснюється тим, що Янукович "неконституційний спосіб самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало керованості держави, територіальної цілісності і суверенітету України, і призвело до масового порушення прав і свобод громадян".

Згідно з Конституцією України, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент не був усунений з поста в порядку імпічменту.

17 червня в парламентській газеті "Голос України" був опублікований закон "Про позбавлення Януковича звання президента України".

19 червня в КС надійшло конституційне подання Президента Порошенко щодо конституційності закону "Про позбавлення Януковича звання президента України", в якому глава держави апелював до того, що положення закону є неконституційними.

"Оскільки закон, конституційність якого оспорюється, не має нормативного характеру, Верховна Рада, прийнявши його, діяла всупереч нормам Конституції України, а отже, це суперечить ч. 2 ст. 19 Конституції України, яка зобов'язує парламент діяти на підставі та в межах повноважень та у способом, передбаченим Конституцією України, в зв'язку з цим прошу визнати закон України "Про позбавлення Януковича звання президента України" від 4 лютого 2015 роки таким, що не відповідає Конституції України, тобто неконституційним", - йдеться у поданні президента.

У своєму поданні Порошенко відзначає, що Конституцією України, зокрема, нормами її розділу 4 "Верховна Рада України" та розділу 5 "президент України", до компетенції ВР не віднесено вирішення питання про позбавлення звання президента України.

"Тому, прийнявши рішення, яке сформульоване в назві і тексті закону, конституційність якого оспорюється, Верховна Рада України перевищила свої конституційні повноваження і діяла всупереч положенням частини 2 статті 6, частини 2 статті 19, частини 2 статті 85 Конституції України", - сказано в поданні.

У документі також наголошується, що звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Янукович був прем'єр-міністром України в 2002-2005 рр і 2006-2007 рр і президентом країни в 2010-2014гг.

На виборах 2010 року він виграв у другому турі у Юлії Тимошенко. В ході Майдану Янукович втік з Києва в ніч на 22 лютого 2014 року, а Верховна Рада оголосила в своїй постанові, що Янукович "неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень і є таким, що не виконує свої обов'язки". Після відсторонення від влади проти Януковича був збуджений ряд кримінальних справ. Правоохоронці підозрюють Януковича у причетності до масових вбивств мітингувальників під час Євромайдану, держзраді, зловживанні владою і ряді інших злочинів. В даний час він проживає в Росії.

12 січня 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Інтерпол оголосив в розшук Януковича, Миколи Азарова і ще кількох людей.

20 січня Печерський районний суд Києва виніс постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту для колишнього президента України і його поплічників.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus