КС почав розгляд конституційності позбавлення Януковича звання президента

19.10.2016 13:00

КС почав розгляд конституційності позбавлення Януковича звання президента

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи у формі письмового слухання за поданням президента України Петра Порошенка про конституційність закону, яким Віктора Януковича було позбавлено звання президента. На засіданні суддя-доповідач Наталія Шаптала озвучила суть подання глави держави.

Конституційний Суд України розпочав розгляд справи у формі письмового слухання за поданням президента України Петра Порошенка про конституційність закону, яким Віктора Януковича було позбавлено звання президента.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на засіданні в середу суддя-доповідач Наталія Шаптала озвучила суть подання глави держави. Зокрема, Порошенко апелює до того, що звання президента України зберігається за тим, хто обіймав цю посаду, якщо його не було відсторонено від неї в порядку імпічменту. Крім того, президент вважає, що, ухваливши таке рішення, Верховна Рада вийшла за рамки своїх повноважень.

Після виступу судді-доповідача КС завершив засідання і судді вийшли для ухвалення рішення.

Як повідомлялося, 4 лютого 2015 року Верховна Рада підтримала законопроект №1883 про позбавлення Януковича звання президента України. У законопроекті такий крок пояснюється тим, що Янукович "неконституційний спосіб самоусунувся від виконання повноважень президента України, що загрожувало керованості держави, територіальної цілісності і суверенітету України, і призвело до масового порушення прав і свобод громадян".

Згідно з Конституцією України, звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент не був усунений з поста в порядку імпічменту.

17 червня в парламентській газеті "Голос України" був опублікований закон "Про позбавлення Януковича звання президента України".

19 червня в КС надійшло конституційне подання президента Порошенка щодо конституційності закону "Про позбавлення Януковича звання президента України", в якому глава держави апелював до того, що положення закону є неконституційними.

"Оскільки закон, конституційність якого оскаржується, не має нормативного характеру, Верховна Рада, прийнявши його, діяла всупереч нормам Конституції України, а отже, це суперечить ч.2 ст.19 Конституції України, яка зобов'язує парламент діяти на підставі та в межах повноважень та способом, передбаченим Конституцією України, в зв'язку з цим прошу визнати закон України "Про позбавлення Януковича звання президента України" від 4 лютого 2015 роки таким, що не відповідає Конституції України, тобто неконституційним", - йдеться у поданні президента.

У своєму поданні Порошенко зазначає, що Конституцією України, зокрема, нормами її розділу 4 "Верховна Рада України" та розділу 5 "президент України", до компетенції ВР не віднесено вирішення питання про позбавлення звання президента України.

"Тому, прийнявши рішення, яке сформульоване в назві і тексті закону, конституційність якого оскаржується, Верховна Рада України перевищила свої конституційні повноваження і діяла всупереч положенням частини 2 статті 6, частини 2 статті 19, частини 2 статті 85 Конституції України", - сказано в поданні.

У документі також наголошується, що звання президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Янукович був прем'єр-міністром України в 2002-2005 рр. і 2006-2007 рр. і президентом країни в 2010-2014 рр.

На виборах 2010 року він виграв у другому турі у Юлії Тимошенко. Під час Майдану Янукович втік з Києва вночі проти 22 лютого 2014 року, а Верховна Рада оголосила в своїй постанові, що Янукович " у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень і є таким, що не виконує своїх обов'язків". Після відсторонення від влади проти Януковича було порушено низку кримінальних справ. Правоохоронці підозрюють Януковича у причетності до масових вбивств мітингувальників під час Євромайдану, держзраді, зловживанні владою і низці інших злочинів. В даний час він проживає в Росії.

12 січня 2015 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Інтерпол оголосив в розшук Януковича, Миколи Азарова і ще кількох людей.

20 січня Печерський районний суд Києва виніс постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту для колишнього президента України і його поплічників.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus