Кучма: бойовики не дотримуються режиму тиші на трьох пілотних ділянках, грати в піддавки більше не можна

30.09.2016 17:00

Кучма: бойовики не дотримуються режиму тиші на трьох пілотних ділянках, грати в піддавки більше не можна

Питання порушення незаконними збройними формуваннями домовленостей про розведення сил і засобів на трьох ділянках лінії розмежування розглядатиметься на найближчому засіданні в Мінську у середу 5 жовтня і буде донесено до керівництва Німеччини і Франції. Про це у п'ятницю 30 вересня заявив представник України в Тристоронньої контактній групі, другий президент України Леонід Кучма.

Питання порушення незаконними збройними формуваннями домовленостей про розведення сил і засобів на трьох ділянках лінії розмежування розглядатиметься на найближчому засіданні в Мінську у середу 5 жовтня і буде донесено до керівництва Німеччини і Франції.

Про це у п'ятницю 30 вересня заявив представник України в Тристоронньої контактній групі, другий президент України Леонід Кучма, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми по тих подіях, що відбуваються в останні дні, бачимо, що та сторона не дотримується домовленостей. Напевно, з єдиною метою: зірвати взагалі весь цей переговорний процес. І я не думаю, що за цим стоять маленькі командири - це серйозне політичне рішення, яке тягне за собою дуже серйозні наслідки в цілому", - заявив Кучма, перебуваючи з робочою поїздкою в Житомирській області.

В таких умовах, за його словами, українській стороні "нічого не залишається, окрім як в середу в Мінську поставити питання руба: хлопці, або давайте ми скажемо, що ми нездатні вирішувати такі проблеми, або що? Подивимося".

"Але грати, вибачте, в піддавки вже не можна", - наголосив представник України.

Окрім того, за словами Кучми, ця ситуація має бути донесена до відома "всьому світу, в першу чергу, керівникам Німеччини і Франції, які головні, можна сказати, в "нормандському форматі"... Щоб вони перестали таку миротворчу позицію займати, яку, як ми бачимо, вони займають останнім часом".

Представник України зазначив, що коментувати порушення бойовиками домовленостей "сумно, тому що була якась надія і були запевнення з боку ОРДО/ОРЛО, що вони будуть дотримуватися домовленостей".

"Над цим документом працювали дуже серйозні люди, представники Генерального штабу України в тому числі. І вважали, що це буде якийсь крок вперед, тому що ми покажемо, що можна дотримуватися режиму тиші, що можна дійсно відвести і техніку всю, і відвести живу силу", - зазначив він.

На питання про можливі праймеріз на "виборах" в т.зв. "ДНР", Кучма заявив: "Якщо вони це зроблять, вони дійсно покажуть, що з ними домовлятися не можна. Це такий висновок, який ми повинні зробити з таких заяв".

Напередодні стало відомо, що запланована на 30 вересня відеоконференція Тристоронньої контактної групи із запрошенням представників угруповань, що контролюють окремі райони Донецької і Луганської областей, не відбудеться через відмову "ДНРівців". Як повідомила прес-секретарка Кучми Дарка Оліфер, пункт №5 Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів передбачає можливість проведення зустрічі в режимі відеоконференції "з метою негайного припинення порушення цього Рамкового рішення".

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке повинна зафіксувати спостережна місія ОБСЄ.

Як повідомлялося, 22 вересня розпочато підготовчі роботи до здійснення відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Однак у штабі АТО повідомляли, що бойовики не допускають спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у місто Золоте, в якому заплановано розведення сил і засобів від лінії зіткнення.

28 вересня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александер Хуґ відвідав населений пункт Петровське, в якому буде відбуватися розведення сил. За його словами, донецькі бойовики не забезпечили безпечного доступу місії в село Петровське і не приступили до розмінування цього району, тож моніторинг вести неможливо.

Напередодні в штабі повідомляли, що вперше за два останні тижні спостерігається певна ескалація військової обстановки на лінії фронту. Так, унаслідок ворожих обстрілів поранень зазнали троє українських воїнів. За минулу добу в зоні АТО загинув український військовий через обстріл бойовиками Авдіївської промзони.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus