Кучма: відсутність спільної заяви "нормандської четвірки" свідчить про те, що єдиної думки ще не досягнуто

20.10.2016 19:00

Кучма: відсутність спільної заяви "нормандської четвірки" свідчить про те, що єдиної думки ще не досягнуто

Другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма вважає дуже правильним підтвердження на зустрічі безальтернативності "нормандського формату" і Мінських угод. Проте Кучма зазначив, що не було спільної заяви її учасників.

Другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма вважає дуже правильним підтвердження на зустрічі безальтернативності "нормандського формату" і Мінських угод.

Про це йдеться в його коментарі за підсумками зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" в Берліні, який оприлюднила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Кучми Дарка Оліфер.

Проте Кучма зазначив, що не було спільної заяви її учасників. "Якщо судити з коментаря президента Петра Порошенка, який він зробив після закінчення зустрічі, то, безперечно, це крок уперед. Щоправда, треба проаналізувати, що сказали інші учасники "Нормандської четвірки". До речі, багато хто очікував їхньої спільної заяви. Її відсутність свідчить, що спільної думки ще не дійшли", – сказав він.

Кучма назвав позитивним кроком домовленість щодо підготовки "дорожньої карти" імплементації Мінських угод. "І дуже правильно, що її розробку доручили міністрам закордонних справ, які на це мають право і обов'язки. На відміну від Тристоронньої контактної групи, яка тільки може давати пропозиції і рекомендації", – зауважив він.

При цьому він, судячи з коментарів учасників зустрічі, висловив сумнів, що вдасться в "дорожній карті" передбачити все те, що потрібно для реального забезпечення миру на Донбасі.

Нагадаємо, 19 жовтня відбулася зустріч голів держав у "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) в Берліні (Німеччина).

Переговори вели президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, президент Росії Володимир Путін та їхні делегації.

Зустріч завершилася о 00.15 четверга, 20 жовтня, за Києвом.

Почалися переговори з півгодинним запізненням через затримку російської делегації. Планувалося, що зустріч у Берліні з питань України завершиться вже о 22.00 за київським часом.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що на переговорах було погоджено питання розробки "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей, а Росія підтримала розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus