Культурний центр України в Москві захоплено, гендиректора не пускають до будівлі

21.09.2016 18:02

Культурний центр України в Москві захоплено, гендиректора не пускають до будівлі

У Москві співробітники Культурного центру України з числа громадян Росії захопили будівлю Центру, а гендиректора Володимира Іонова, призначеного Україною, не пускають на робоче місце, у його кабінеті змінено замок. Як пояснив представник омбудсмена України в Росії Володимир Шрейдлер, двері заблокували співробітники, які підтримують бойовиків на Донбасі.

У Москві співробітники Культурного центру України з числа громадян Росії захопили будівлю Центру, а гендиректора Володимира Іонова, призначеного Україною, не пускають на робоче місце, у його кабінеті змінено замок.

Як передає УНІАН, співробітники центру з числа громадян РФ не пропустили в будівлю директора та українських журналістів, мотивуючи це тим, що кадрові рішення в Києві для них не важливі.

Як пояснив представник омбудсмена України в Росії Володимир Шрейдлер, двері заблокували співробітники, які підтримують бойовиків на Донбасі.

"Це той самий сепар, який кричав, що не треба говорити українською мовою в Центрі, котрий вимагав від мене не показувати українські посвідчення всередині будівлі", - сказав Шрейдлер.

За його словами, про українську культуру тут давно не згадують – причина цих дій, власне, сама будівля центру, яка розташована у російській столиці на старому Арбаті. Площа її 4 тисячі квадратних метрів, чверть з них здається бізнесменам у суборенду.

"Ситуація проста - керівництво центру сидить тут більш ніж 15 років. Сказати, що просто корупціонери - вважайте, що я промовчав. Вся справа у цій будівлі в центрі Москви, і гроші йдуть за рахунок оренди, одна оренда йде на папері, інша оренда йде зверху. Нового директора, нормального, якого направили з Києва, вони не сприймають, вони погрожують фізично. Вчора, поки він зі мною зустрічався, змінили йому замок у кабінеті, щоб він не міг увійти", - сказав Шрейдлер.

У свою чергу генеральний директор Культурного центру України у Москві Володимир Іонов заявив, що громадяни РФ, які працювали у Центрі до його призначення, блокують його роботу. За його словами, через те, що Центр за двосторонньою угодою працює за російським законодавством, він не може їх звільнити.

"Зараз вже зняли, але ще нещодавно у деяких працівників були у кабінетах червоні прапори та портрети деяких лідерів Російської Федерації. Кажуть, що це їхнє ідеологічне переконання", - сказав Іонов.

"Я думаю, що багато працівників, які тут працюють, вважають для себе цей Центр як приватну власність, вони, мабуть, забули, що це державна установа Держави Україна. Я, як генеральний директор, призначений Державою Україна, не можу потрапити всередину. Деякі працівники тут багато років працюють і вважають цей центр своєю вотчиною", - наголосив Іонов.

Нагадаємо, 10 серпня керівник товариства "Провісник" Тарас Дудко заявив про блокування російськими органами влади роботи Культурного центру України.

Дудко пояснив, що діяльність Центру здійснюється на основі міжурядової угоди України і РФ, підписаної у 1998 році. Згідно з цим документом, Центри реєструються як юридичні особи згідно із законодавством країни перебування.

Дудко повідомив, що Культурний центр багато років здійснював свою діяльність як некомерційна організація, однак влада РФ, посилаючись на зміни внутрішнього законодавства щодо таких організацій, відмовляється внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни у відомості про нового директора.

На посаду директора Культурного центру в Москві 3 березня 2016 року Державним управлінням справами президента України призначено Володимира Іонова.

31 серпня Росія розблокувала роботу Культурного центру України в Москві, внісши до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни у відомості про нового директора Центру Іонова.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus