Лауреатом премії Чорновола за кращу публіцистику в галузі журналістики став письменник Земляний

17.10.2016 19:00

Лауреатом премії Чорновола за кращу публіцистику в галузі журналістики став письменник Земляний

Премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2016 року присуджено Володимиру Земляному за публіцистичну збірку "Російський разухай, або українські граблі". збірка Земляного видана за державною програмою "Українська книга" в 2015 році у видавництві "Авіаз" і присвячена розвінчанню ідеї "руского міра".

Премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2016 року присуджено Володимиру Земляному за публіцистичну збірку "Російський разухай, або українські граблі".

Про це повідомили у прес-службі Державного комітету телебачення і радіомовлення.

Згідно з повідомленням, збірка Земляного видана за державною програмою "Українська книга" в 2015 році у видавництві "Авіаз" і присвячена розвінчанню ідеї "руского міра", в ній ідеться про події в Криму та на сході України. В основі збірки – матеріали телевізійної передачі журналіста Земляного "Нехай щастить!", у якій автор за допомогою фактів з історії й культури України спростовує міфи російської пропаганди, розповідає про патріотизм і самопожертву українців у протистоянні російській агресії.

Загалом у 2016 році на здобуття премії у Держкомтелерадіо надійшло 16 творчих робіт. Члени комітету відзначили високий рівень робіт Світлани Орел, Романа Матузка, Валерія Балаяна, Тетяни Сергійчук, Євгена Голибарда, йдеться в повідомленні.

"Публіцистичні роботи, які цього року були подані на здобуття премії, не залишаться поза увагою громадськості, - зазначив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Зокрема, книга журналістки газети "День" Світлани Орел "Розстріляна "Просвіта" про репресованих просвітян Кіровоградщини. Або робота історика Романа Матузка "Визвольна" світова: крах планів Москви", у якій автор досліджує агресивну політику Радянського союзу, ідеологічні основи розпалювання Другої світової війни. Ці книги знайшли вже своїх читачів".

Як нагадали у Держкомтелерадіо, премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету міністрів України. Її грошовий еквівалент - 5 тис. грн.

Премія присуджується за нові оригінальні публіцистичні роботи в сфері інформаційної діяльності, які сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості і самобутності, направлені на створення держави і демократизацію українського суспільства.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus