Лавров розповів Клімкіну, що до Савченко не допустили лікарів через її зухвалу поведінку в суді

09.03.2016 22:00

Лавров розповів Клімкіну, що до Савченко не допустили лікарів через її зухвалу поведінку в суді

За словами голови МЗС РФ, суддя Донецького міського суду, де розглядається справа щодо Надії Савченко, була готова надати українським медикам доступ до неї вже 9 березня, "однак зухвала поведінка Савченко в ході проведеного в той же день судового засідання і її образливі висловлювання на адресу суду змінили ситуацію, зробивши неможливим здійснення такого візиту".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим в телефонній розмові питання допущення українських лікарів до Надії Савченко, яку незаконно утримують в Росії у справі про загибель російських журналістів на Донбасі.

Як повідомляється на сайті російського відомства, розмова відбулася в середу 9 березня за ініціативою української сторони.

За словами Лаврова, суддя Донецького міського суду, де розглядається справа щодо Савченко, була готова надати українським медикам доступ до підсудної вже 9 березня.

"Однак зухвала поведінка Савченко в ході проведеного в той же день судового засідання і її образливі висловлювання на адресу суду змінили ситуацію, зробивши неможливим здійснення такого візиту", - зазначили в російському МЗС. Саме тому, додали у відомстві, "суддею ухвалено рішення до оголошення вироку 21 березня скасувати всі відвідування підсудної". При цьому Лавров запевнив, що здоров'я Савченко не викликає побоювань.

"Що стосується здоров'я Савченко, про яке останнім часом не перестають турбуватися українські та західні політики і журналісти, то воно не викликає побоювань. Савченко почувається нормально, займається фізкультурою. Вона знаходиться під постійним наглядом російських лікарів", - наголошується в повідомленні.

"Клімкіну було сказано, що російською стороною були зроблені кроки для того, щоб задовольнити клопотання про відвідування Савченко українськими лікарями як виняток, виходячи з принципів гуманізму", - передали в російському МЗС.

Як повідомлялося раніше, Донецький міський суд Ростовської області відмовився видати дозвіл на побачення з Надією Савченко консулам України, сестрі та матері Савченко, а також українським медикам для обстеження.

Вирок у справі Савченко російський "суд" почне оголошувати 21 березня. Про це сьогодні, 9 березня, було оголошено у Донецьку Ростовської області під час засідання так званого суду.

Нагадаємо, після знущального поводження російського "суду" Савченко 4 березня оголосила сухе голодування.

Сторона обвинувачення просить для Савченко 23 роки колонії загального режиму.

Україна звернулася з листом до країн ЄС і США з проханням посилити тиск на Росію задля звільнення льотчиці.

Також мати ув'язненої Савченко записала відеозвернення до світових лідерів зі словами: "Врятуйте мою дитину".

Євросоюз зажадав від путінського режиму негайного звільнення Савченко. У разі продовження свавілля з боку Кремля в Європарламенті вимагають введення подальших політичних та економічних санкцій проти Росії. Також євродепутати мають намір ініціювати "список Савченко".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus