Легендарний український баскетболіст відмовився від участі в проекті Михалкова через агресію РФ на Донбасі

30.09.2016 00:00

Легендарний український баскетболіст відмовився від участі в проекті Михалкова через агресію РФ на Донбасі

Олімпійський чемпіон Мюнхена-1972 Анатолій Поливода відмовився від участі в проекті студії Микити Михалкова про події фінального матчу тих Ігор СРСР - США, мотивуючи це подіями на сході України. В рамках проекту плануються зйомки спортивної драми, головною дійовою особою якої стане головний тренер радянської команди Володимир Кондрашин.

Олімпійський чемпіон Мюнхена-1972 Анатолій Поливода відмовився від участі в проекті студії Микити Михалкова про події фінального матчу тих Ігор СРСР - США, мотивуючи це подіями на сході України.

В рамках проекту плануються зйомки спортивної драми, головною дійовою особою якої стане головний тренер радянської команди Володимир Кондрашин, повідомляє "Планета Баскетбол".

За словами Поливода, запрошення попрацювати в якості консультанта він отримав від партнера по тій збірній Івана Єдешко. Про це він розповів на зустрічі зі студентами Електромеханічного коледжу Києва в рамках серії олімпійських уроків, організованих у цьому навчальному закладі.

"З 12 чоловік тієї команди нас залишилося тільки четверо. Крім мене і Вані Єдешка - це Алжан Жармухамедов, який свого часу переїхав з Узбекистану в Москву, а також Модестас Палуаскас. І ось Ваня дзвонить мені недавно і розповідає про фільм і про те, що Кондрашина зіграє Володимир Машков, а його асистента - Андрій Соколов. "Приїжджай в Москву, вип'ємо горілочки, все буде на вищому рівні". Я йому відповідаю: "Вань, пити - не п'ю, але все одно не можу". Він: " А чому? ". -" Ну як, моя країна перебуває в такому становищі, на Донбасі, на якому я виріс, йде війна. У Москву заробляти гроші я не поїду ". Він мені відповідає: "У вас же взагалі там нічого такого, якась бійка". І взагалі говорить в стилі російських ток-шоу. Далі питання торкнулися Криму. Скажу вам свою думку: коли Крим відокремлювався, я десь в душі погодився - добре, нехай забирають, аби не було такого на Донбасі. Але потім якби ми, українці - перші добровольці тоді не стали на захист, то ця зараза потрапила б далі. І ось я кажу Вані: "Ось ти бєларус, як би ти вчинив, якби росіяни захопили у вас Брестську фортецю? Ти б підняв руки вгору?". А кінець цієї розмови такий: він мені сказав в стилі ведучого ток-шоу Толстого: "Ну нападіть на нас ". А йому відповідаю: "Ваню, напади на мене". Після цього він кинув слухавку" , - розповів Анатолій Поливода.

Виступ олімпійського чемпіона розтягнулося на годину, протягом якого він також розповів про те, як досгав своїх спортивних успіхів, деякі подробиці з біографії.

Зазначимо, що Олімпійські уроки - зустрічі з учасниками Ігор - проходять в різноманітних навчальних закладах України.

Фінальний матч баскетбольного турніру Олімпіади-1972 закінчився драматичною перемогою радянської збірної - 51:50. Переможець визначився у останні три секунди, незважаючи на те, що ще за кілька хвилин до кінця гри СРСР вів 49:41.

Анатолій Поливода з 1964 до 1972 року виступав за "Будівельник" і не раз отримував пропозиції виступати за ЦСКА. Втім, на відміну від низки інших баскетболістів, він відмовлявся переїжджати в Москву. За свою недовгу кар'єру Анатолій Поливода крім "золота" Мюнхена-1972 вигравав чемпіонат світу (1967 рік в Уругваї, де також визнавався кращим центровим), тричі - європейську першість, ставав призером чемпіонатів СРСР і вигравав Спартакіаду народів СРСР у складі збірної України.

Нагадаємо, що Микита Михалков є персоною нон-грата в Україні через свою підтримку агресивної політики .

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus