Ліга арабських держав визнала "Хезболлу" терористичною організацією

03.03.2016 10:00

Ліга арабських держав визнала "Хезболлу" терористичною організацією

Міністри внутрішніх справ Ліги арабських держав проголосували за визнання радикальної мусульманського угруповання "Хезболла" терористичною організацією. Раніше аналогічне рішення прийняла Рада співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ).

Міністри внутрішніх справ Ліги арабських держав проголосували за визнання радикальної мусульманського угруповання "Хезболла" терористичною організацією.

Раніше аналогічне рішення прийняла Рада співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ).

Міністри Лівану та Іраку покинули засідання на знак протесту, передає Російська служба ВВС.

Країни Перської затоки чинять тиск на "Хезболлу" - одну з основних політичних сил в Лівані і військового союзника президента Башара Асада в Сирії.

РСАДПЗ звинувачує "Хезболлу" в вербування молоді в країнах затоки для проведення терористичних актів.

У лютому Саудівська Аравія відмовилася фінансувати ліванську армію. Раніше передбачалося, що вона витратить на це 3 млрд доларів.

"Хезболла" - воєнізована ліванська шиїтська організація і політична партія, виступає за створення в Лівані ісламської держави за зразком Ірану. Визнана терористичною організацією в Канаді, США, Ізраїлі та Єгипті, в країнах Перської затоки, а також частково в ЄС, Австралії і Великобританії. Користується фінансовою та військовою підтримкою Ірану та Сирії.

В кінці травня 2015 року лідер руху "Хезболла" Хасан Насралла заявив про безпрецедентну загрозу, яку представляють собою бойовики "Ісламського держави", і закликав всіх мусульман - і своїх прихильників, і критиків - об'єднатися для боротьби з ним.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus