Липецький Roshen звинуватили в порушенні екологічних вимог РФ

03.03.2016 07:00

Липецький Roshen звинуватили в порушенні екологічних вимог РФ

В Липецьку прокуратура і Федеральна служба по нагляду у сфері природокористування виявили порушення екологічних вимог Росії в діяльності кондитерської фабрики Roshen президента України Петра Порошенка. Повідомляється, що на території фабрики відходи після реконструкції корпусу одного з цехів складувалися безпосередньо на виробничому майданчику, що заборонено законом РФ.

В Липецьку прокуратура і Федеральна служба по нагляду у сфері природокористування виявили порушення екологічних вимог Росії в діяльності кондитерської фабрики Roshen ("Рошен") президента України Петра Порошенка.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Липецької області.

Повідомляється, що на території фабрики відходи після реконструкції корпусу одного з цехів складувалися безпосередньо на виробничому мйданчику, що заборонено законом РФ "Про охорону навколишнього середовища".

"Зазначені порушення стали підставою для внесення подання на адресу директора акціонерного товариства. Стосовно начальника господарського відділу товариства прокурор порушив справу про адміністративне правопорушення за ст. 8.1 КоАП РФ (недотримання екологічних вимог при будівництві, капітальному ремонті, реконструкції, введенні в експлуатацію, експлуатації, виведення з експлуатації будівель, будов, споруд та інших об'єктів капітального будівництва)", - йдеться в повідомленні прокуратури.

Нагадаємо, щодо Липецької фабрики Roshen у квітні минулого року було порушено кримінальну справу за ч.4 ст.159 КК РФ (шахрайство в особливо великому розмірі). На думку слідчих, при будівництві кондитерської фабрики в Липецькій області шахрайським чином було викрадено 180 млн руб бюджетних коштів.

29 липня 2013 Росспоживнагляд заборонив ввезення до Росії кондитерських виробів Roshen нібито через невідповідність вимогам до якості.

У 2014 році липецкий Roshen кілька разів зупиняв виробництво: в перший раз - навесні, через арешт рахунків компанії Тверським районним судом Москви в рамках кримінальної справи за позовом "Об'єднаних кондитерів" (російський холдинг вимагав 2,4 млрд руб. За незаконне використання товарних знаків), другий - восени, через надлишок продукції на складі.

На початку лютого 2016 року стало відомо, що російські податкові органи пред'явили нові вимоги до Липецького Roshen. Як випливає з матеріалів Липецького арбітражного суду, міжрайонна інспекція Федеральной податкової служби по найбільших платниках податків у Липецькій області направила фабриці вимогу щодо сплати податку (збору), відповідних пеней, а також штрафу й відсотків у загальній сумі 374 млн 420 тисяч 818,76 рублів (за станом на 14 січня 2016 року).

У квітні 2014 року Порошенко обіцяв німецькому виданню Bild, що продасть свої бізнес-активи, якщо його оберуть главою держави. У травні 2014-го Порошенко став президентом України, однак досі покупця на Roshen не знайшов. Однією з причин президент України називав перешкоди, які створюють йому російська влада.

Пізніше Порошенко заявив про підписання договору про передачу його частки в підприємстві Roshen незалежного трасту. При цьому він зазначив, що протягом його президентської каденції ніхто не може цей траст розірвати, і ні одна його вказівка не буде мати сили.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus