Луценко: ГПУ не має намірів посягати на незалежність новостворених антикорупційних органів

12.10.2016 17:00

Луценко: ГПУ не має намірів посягати на незалежність новостворених антикорупційних органів

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевняє, що Генпрокуратура займає суто конструктивну позицію та не має намірів посягати на незалежність новостворених антикорупційних органів. Про це він заявив під час зустрічі 11 жовтня з керівниками дипломатичних представництв держав – членів Євросоюзу, США та Японії.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевняє, що Генпрокуратура займає суто конструктивну позицію та не має намірів посягати на незалежність новостворених антикорупційних органів.

Як сьогодні повідомляє сайт Генпрокуратури, про це він заявив під час зустрічі 11 жовтня з керівниками дипломатичних представництв держав – членів Євросоюзу, США та Японії.

"Генеральний прокурор України запевнив гостей, що відомство займає строго конструктивну позицію та не має намірів посягати на незалежність новостворених антикорупційних органів. Зокрема Луценко закликав до активної взаємодії між правоохоронцями щодо поєднання їхніх зусиль у сфері протидії корупції", - йдеться у повідомленні.

"Ключовим аспектом у боротьбі з корупцією є наступ на неї широким фронтом за участю всіх правоохоронних органів. Корупція в Україні, на жаль, залишається занадто поширеним явищем, тому монополія на розслідування таких злочинів не може мати місце", – сказав Луценко.

Предметом обговорення стало питання формування ефективної системи протидії корупції в України та роль Генпрокуратури в ній.

Генпрокурор довів до відома присутніх інформацію про прогрес у найбільш резонансних кримінальних провадженнях, що розслідуються прокуратурою. Зокрема гостей було повідомлено про направлення до суду обвинувальних актів щодо вчинення корупційних правопорушень високопосадовцями нинішньої влади.

Луценко також ознайомив дипломатів з результатами успішної взаємодії ГПУ з представниками інших правоохоронних органів під час викриття так званої "бурштинової мафії", злочинних угруповань у сфері незаконної порубки і реалізації лісу, у банківському секторі та у сфері земельних відносин.

Крім того, сторони обговорили питання реформування Генеральної прокуратури у контексті нещодавніх законодавчих змін, у т. ч. до Конституції України.

Луценко поінформував учасників зустрічі про добір "позасистемних" кадрів для зайняття вакантних посад у місцевих прокуратурах, а також про створення на конкурсних засадах нового антикорупційного підрозділу відомства – Генеральної інспекції, яка покликана протидіяти корупційним правопорушенням всередині системи.

Як відомо, наприкінці вересня генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що хоче самостійно вирішувати, які справи віддавати НАБУ. За його словами, НАБУ надто маленьке і не може самостійно справитися з корупціонерами.

Із самого початку створення Бюро між ГПУ та НАБУ постійно відбувається певне протистояння, пов'язане з розслідуванням нібито антикорупційних діянь всередині конкуруючої структури. Одного разу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) України, заступник генерального прокурора Назар Холодницький, якому безпосередньо підзвітне Бюро, навіть звинуватив Луценка у тому, що той завдав йому "удару в спину".

5 серпня Генпрокуратура провадила обшуки в офісі НАБУ.

12 серпня між оперативниками обох відомств стався силовий конфлікт у середмісті Києва, приводом якого стало прослуховування Антикорупційним бюро заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus