Луценко обіцяє повторний арешт Мосійчука й каже про новий "епізод" його кримінальної справи. Нардеп назвав це провокацією

25.10.2016 19:00

Луценко обіцяє повторний арешт Мосійчука й каже про новий "епізод" його кримінальної справи. Нардеп назвав це провокацією

"...У нас є ще один епізод, який би ми хотіли дорозслідувати і одночасно з цією справою направити на розгляд депутатів. Це невеликий епізод, і зараз йде перевірка фактів. Потім будуть деякі слідчі дії, і якщо отримаємо докази, які можуть служити для підозри, ми подамо подання до ВР", - заявив генпрокурор України.

Генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував повторне внесення подання щодо депутата Верховної Ради Ігоря Мосійчуку (Радикальна партія) до парламенту з іще одним епізодом. Про це Луценко повідомив у вівторок, 25 жовтня 2016 року, під час брифінгу, повідомляє "РБК-Україна".

Очільник ГПУ зазначив, що справа стосовно Мосійчука довгий час перебувала в суді. "Суд встановив порушення процедури притягнення його до відповідальності за те, що голосування за зняття недоторканності, притягнення до відповідальності та арешт відбулося одним голосуванням. Тому справа зависла в суді, і ми не могли забрати її назад для повторної процедури... Справа повернулася в ГПУ минулого тижня", - сказав Луценко.

Він наголосив, що зараз подання по нардепу готове до повторного внесення до Верховної Ради.

"Справа готова до повторного внесення у ВР, але у нас є ще один епізод, який би ми хотіли дорозслідувати і одночасно з цією справою направити на розгляд депутатів. Це невеликий епізод, і зараз йде перевірка фактів. Потім будуть деякі слідчі дії, і якщо отримаємо докази, які можуть служити для підозри, ми подамо подання до ВР не тільки за старою справою, але і за нововиявленими обставинами. Якщо нові обставини не будуть доказовими, ми підемо за старою підозрою", - сказав генпрокурор.

Своєю чергою Мосійчук називає провокацією інформацію щодо нових епізодів у його справі.

"Я не боявся й не боюся жодних подань на притягнення мене до кримінальної відповідальності, затримання й арешт. Я не тікав і не збираюся нікуди тікати з України. Я доводив і буду доводити свою невинуватість у суді", - цитує його УНІАН.

Водночас щодо "нових епізодів, які нібито з'явилися в ГПУ, і які нібито перевіряються слідчими", Мосійчук зазначив, що це "явна провокація і якась чергова інсинуація".

Він також порекомендував генеральному прокурору Луценку перед внесенням подання "особисто вивчити матеріали моєї справи, щоби не потрапити в незручну ситуацію, яку йому підсунув його попередник Шокін".

Про те, що ГПУ вдруге спробує отримати через ВР дозвіл на його арешт, Мосійчук заявляв ще влітку.

Луценко теж тоді стверджував, що ВРУ має повернутися до розгляду справи проти народного депутата Мосійчука.

Нагадаємо, 17 вересня 2015 року Верховна Рада надала згоду на затримання та арешт Мосійчука. Наступного дня Печерський райсуд Києва обрав щодо нардепа запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 листопада. Апеляційний суд залишив у силі арешт для нардепа.

Але 15 листопада його звільнили з-під варти у зв'язку із завершенням дії ухвали Печерського районного суду Києва про тримання під вартою.

17 листопада Вищий адміністративний суд України визнав незаконним голосування Ради щодо притягнення до відповідальності Мосійчука.

Нині депутат знову ходить на засідання парламенту.

10 травня 2016 року Мосійчук заявив, що Верховний суд України підтвердив незаконність постанови Верховної Ради про його затримання і арешт.

Мосійчука підозрюють у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч.4 ст.368 ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою"), ч.2,3 ст.296 ("Хуліганство"), ч.1,2 ст.350 ("Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок"), ч.1 ст.376 ("Втручання в діяльність судових органів"), ч.1,2 ст.377 ("Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного") Кримінального кодексу України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus