Луценко просить ЄС залучити криміналістів до розслідування трагедії в Одесі 2 травня

10.10.2016 23:00

Луценко просить ЄС залучити криміналістів до розслідування трагедії в Одесі 2 травня

Генеральний прокурор України Юрій Луценко закликав міжнародних експертів допомогти у проведенні експертизи щодо трагедії в Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року. Луценко провів зустріч з головою Представництва ЄС в Україні Юґом Мінгареллі. Також обговорювалися питання конкурсного відбору кадрів в місцеві прокуратури.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко закликав міжнародних експертів допомогти у проведенні експертизи щодо трагедії в Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Наголошується, що Луценко провів зустріч з головою Представництва ЄС в Україні Юґом Мінгареллі.

"Генеральним прокурором висловлено прохання щодо сприяння в залученні міжнародних спеціалістів-криміналістів з метою проведення незалежних експертиз з питань встановлення причин настання смерті потерпілих в Будинку профспілок в Одесі 2 травня 2014", - йдеться в повідомленні.

Також обговорювалися питання конкурсного відбору кадрів в місцеві прокуратури, створення можливості роботи у відомстві для осіб, які не мають досвіду роботи в органах прокуратури і в галузі права взагалі.

Раніше Луценко анонсував участь європейських експертів у встановленні причин загибелі людей в одеському Будинку профспілок 2 травня 2014 року.

Як повідомлялося, під час масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року загинули 48 осіб і більш як двісті було поранено. Першими жертвами сепаратистськи налаштованих бойовиків стали уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі було заздалегідь сплановано й організовано. Першим загинув від кулі сепаратиста активіст "Правого сектору" Ігор Іванов, що працював юристом у Білгороді-Дністровському і став десятником Євромайдану. 17 жовтня 2015 року його удостоєно ордена "Народний Герой України" (посмертно).

Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч.2 ст.294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч.2 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакаулов і Мефьодов, перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їхню активну участь у масових заворушеннях.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus