Луценко: у нас є два тижні на формування нової коаліції і нового технократичного уряду

02.03.2016 19:00

Луценко: у нас є два тижні на формування нової коаліції і нового технократичного уряду

"Закриті зустрічі з керівництвом Європарламенту та Єврокомісії були дуже відвертими. Європа в шоці від мільйона сирійських біженців. Говорити про "безвіз" для воюючої країни в таких умовах - непопулярний захід. Голландські політики вимагають зупинити всі процедури до завершення референдуму щодо безвізового режиму для України", - заявив голова фракції "БПП" Юрій Луценко.

Голова фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив, що в української влади є 2 тижні на формування нової коаліції, нового технократичного уряду.

"Закриті зустрічі з керівництвом Європарламенту та Єврокомісії були дуже відвертими. Європа в шоці від мільйона сирійських біженців. Говорити про "безвіз" (безвізовий режим – ред.) для воюючої країни в таких умовах - непопулярний захід. Голландські політики вимагають зупинити всі процедури до завершення референдуму щодо безвізового режиму для України. Європейський бізнес втомився від санкцій щодо Росії і в умовах економічного спаду підтримує запущене Путіним (президентом Росії Володимиром Путіним – ред.) гасло "Санкції б'ють не по Путіну, а по простих людях". Корупцію та олігархію в Україні не подолано. Неможливо домовлятися про стратегію з країною, де уряд втратив підтримку парламентської більшості. У законі про електронне декларування треба скасувати звуження осіб, які підпадають під контроль. А також - доформувати НАЗК (Національного агентства з питань запобігання корупції)", - написав Луценко на своїй сторінці в Facebook у середу, 2 березня.

За його словами, з цього можна зробити такі висновки: "Ми маємо два тижні для формування нової коаліції, нового технократичного уряду, голосування за поправку в законі".

"Наступні 2-3 місяці уряд має усунути всіх партійних та олігархічних ставлеників з найбільших державних монополій, покінчити з наглядачами на митниці та вжити інших антикорупційних кроків. Інакше - фіаско. Брюссель сльозам не вірить", - зазначив Луценко.

Раніше сьогодні Луценко заявив, що Україна має застосувати "важку артилерію" в особі президента і нового прем’єр-міністра для успішного завершення процесу скасування візового режиму з Євросоюзом.

"Шанси на отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом до середини літа 2016 року впали в рази, і президент України Петро Порошенко має дати жорстку оцінку членам БПП, зусиллями яких країну позбавляють безвізового режиму", - заявив народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко.

26 лютого ЗМІ повідомили, що Єврокомісія подасть Раді ЄС законодавчу ініціативу щодо скасування віз для Грузії вже цього тижня, подача такої ініціативи щодо України відкладається.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав три закони (№4054, №4055, №4056), які необхідні для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом, однак щодо скандального закону про електронне декларування (№3755) ще тривають консультації з Єврокомісією.

Як повідомив народний депутат Сергій Лещенко після зустрічі з високопосадовими представниками дипломатичного відомства ЄС в Брюсселі, Євросоюз не вважає, що Україна виконала всі законодавчі зобов'язання в рамках переходу до скасування віз.

Зокрема, у ЄС наголошують на тому, що Україна виконала три з п'яти вимог для переходу до ухвалення відповідного рішення.

Аби скасування віз для українців набуло чинності влітку 2016 року, Україна має найближчими тижнями "поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях вже цього року, а також дообрати трьох членів НАЗК".

При цьому йшлося про ризики вилучення України з "українсько-грузинського" пакету зі скасування віз і долучення її до пакету з Туреччиною.

Швидкість скасування віз Європейського Союзу для українців залежить не від Єврокомісії, а від українських законодавців. Про це в понеділок, 29 лютого, повідомив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган, виступаючи в Брюсселі перед депутатами Європарламенту і Верховної Ради на відкритті "Тижня України".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus