Луценко звільнив заступника прокурора Рівненщини, якого підозрюють у причетності до незаконного видобутку бурштину

26.09.2016 21:00

Луценко звільнив заступника прокурора Рівненщини, якого підозрюють у причетності до незаконного видобутку бурштину

Генеральний прокурор Юрій Луценко звільнив із посади заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика, якого підозрюють у причетності до незаконного видобутку бурштину. Про це сказав його адвокат Володимир Гнатущенко. "Його спочатку відсторонили, а потім, через деякий час, звільнили наказом", - сказав він.

Генеральний прокурор Юрій Луценко звільнив із посади заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика, якого підозрюють у причетності до незаконного видобутку бурштину.

Про це сказав його адвокат Володимир Гнатущенко, передають "Українські новини".

"Його спочатку відсторонили, а потім, через деякий час, звільнили наказом", - сказав він.

За його словами, зараз цей наказ оскаржено в суді Рівненської області.

Нагадаємо, проблема незаконного видобутку бурштину набула поширення минулого року на території Житомирської, Рівненської та Волинської областей. Тисячі місцевих жителів і заїжджих гастролерів розпочали незаконний і хаотичний видобуток скам'янілої смоли, по-варварськи знищуючи локальні екосистеми.

Нинішнього року масштаби хижацького промислу набули такого розмаху, що влада була змушена ввести в регіони видобутку підрозділи Національної гвардії України.

Водночас, на думку фахівців, рішенням цієї проблеми є не тільки рейди проти нелегальних видобувачів, а й законодавче вирішення цього питання. У травні 2015 року Волинська облрада вперше дозволила підприємству розробку "бурштинової" землі.

На початку липня СБУ, ГПУ і Нацполіція провели на Рівненщині спецоперацію "Бурштин", під час якої було вилучено понад 160 тисяч доларів, 4,7 тисячі євро та 94,5 тисячі гривень.

У причетності до незаконного видобутку бурштину в Рівненській області підозрюють 32 людини. Генпрокурор Луценко повідомив про затримання п'ятьох учасників схеми.

7 липня суд у Києві суд заарештував усіх п'ятьох фігурантів схеми незаконного видобутку та реалізації бурштину з можливістю внесення застави, включаючи Андрія Боровика (тодішнього заступника прокурора Рівненської області).

У день обшуків і затримань від виконання обов'язків був відсторонений прокурор області Анатолій Ковальчук.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus