Лутковська просить розсекретити стенограми засідань Кабміну

19.10.2016 14:00

Лутковська просить розсекретити стенограми засідань Кабміну

Лутковська звернулася до Конституційного суду з проханням визнати таким, що не відповідає положенням частини першої статті 8, частини другої у поєднанні із частиною третьою статті 34 Конституції, положення частини дев’ятої статті 46 закону "Про Кабінет міністрів" у частині, що передбачає, що стенограма засідання уряду є внутрішнім робочим документом Кабінету міністрів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить визнати неконституційними положення Конституції та закону про Кабінет міністрів, які передбачають, що стенограма засідання уряду має конфіденційний характер. Про це інформує у середу, 19 жовтня, прес-служба омбудсмена.

Лутковська звернулася до Конституційного суду з проханням визнати таким, що не відповідає положенням частини першої статті 8, частини другої у поєднанні із частиною третьою статті 34 Конституції, положення частини дев’ятої статті 46 закону "Про Кабінет міністрів" у частині, що передбачає, що стенограма засідання уряду є внутрішнім робочим документом Кабінету міністрів, що має конфіденційний характер.

За словами омбудсмана, оскаржуване положення встановлює абсолютне обмеження права незалежно від того, чи вимагають цього захищені інтереси, виключає можливість забезпечувати баланс інтересів у кожному конкретному випадку з врахуванням особи запитувача, характеру інформації, що містить відповідна стенограма, роль такої інформації в суспільній дискусії щодо значущих для суспільства питань.

Згідно з регламентом Конституційного суду, конституційне подання передано на вивчення до секретаріату суду.

Нагадаємо, 30 вересня набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя. Ними передбачено запровадження інституту конституційної скарги – скарги на суперечність Конституції застосованого в кінцевому судовому рішенні закону в разі вичерпання всіх інших національних засобів правового захисту.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus