Мальдіви виходять зі складу Співдружності націй

14.10.2016 15:00

Мальдіви виходять зі складу Співдружності націй

За заявою влади країни, на такий крок уряд зважився через втручання Співдружності у внутрішні справи Мальдів і через несправедливt ставлення до республіки. Як пояснюється в заяві міністерства, країна зробила низку серйозних зусиль для розвитку демократичних інститутів в країні, проте Співдружність не оцінила ці старання.

Мальдіви оголосили про вихід зі складу Cодружество націй. За заявою влади країни, на такий крок уряд зважився через втручання Співдружності у внутрішні справи Мальдів і через несправедливе ставлення до республіки.

У заяві міністерства закордонних справ країни йдеться, що рішення про вихід із Співдружності було "важким, але неминучим", передає ВВС-Росія.

Як пояснюється в заяві міністерства, країна зробила низку серйозних зусиль для розвитку демократичних інститутів в країні, проте Співдружність не оцінила ці старання.

"На жаль, Співдружність націй не визнає прогрес і досягнення, яких Мальдіви досягли в розвитку культури демократії в країні, а також будівництві та зміцненні демократичних інститутів", - йдеться в заяві влади Мальдів.

Співдружність попередила владу Мальдів про те, що якщо країна не продемонструє певний прогрес у розвитку демократії, то буде поставлено питання про припинення членства республіки в Співдружності націй.

У 2008 році Мохамед Нашид став першим демократично обраним президентом Мальдів після довгого періоду авторитарного правління. У 2012 році в країні спалахнула політична криза, в результаті якої Мохамед Нашид був змушений подати у відставку під тиском армії і поліції.

Минулого року Нашид був звинувачений в терористичній діяльності і засуджений до 13 років в'язниці. Ці події і вирок екс-президенту країни викликали негативну реакцію міжнародного співтовариства.

У травні 2016 року Великобританія надала політичний притулок колишньому президенту Мухаммеду Нашиду.

До Співдружності націй входить Великобританія і більшість її колишніх колоній.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus