Марчук обурився, що угоду про відведення військ лінуються читати, але коментують хто-як. Тож дав лікбез

27.09.2016 23:00

Марчук обурився, що угоду про відведення військ лінуються читати, але коментують хто-як. Тож дав лікбез

У підписаному Рамковому рішенні про відведення військ на трьох ділянках у районі Станиці Луганській, Золотого та Петрівського на лінії зіткнення на Донбасі йдеться про квадрат 2х2 кілометри, в середині яких немає ніяких населених пунктів та електростанцій. На цьому наголосив представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

У підписаному 21 вересня в Мінську Рамковому рішенні про відведення військ на трьох ділянках у районі Станиці Луганській, Золотого та Петрівського на лінії зіткнення на Донбасі йдеться про квадрат 2х2 кілометри, в середині яких немає ніяких населених пунктів та електростанцій.

На цьому наголосив представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук у вівторок 27 вересня.

Він зауважив, що відведення військ має відбутися на дуже малих ділянках – всього по 1 кілометру від лінії зіткнення обома сторонами і по 1 кілометру ліворуч і праворуч.

"Ці ділянки біля (а не "в") Станиці Луганської, Золотого і Петрівського. До того ж в центрі перших двох знаходяться зруйнований міст через Сіверський Донець, а в другому КПВВ, який не працює. Одним словом, передбачається установити режим тиші на трьох невеликих ділянках площею 4 квадратних кілометри кожна , посередині яких лінія зіткнення і зруйнований міст через річку, або непрацюючий КПВВ, щоб відремонтувати їх і задіяти в інтересах цивільного населення", - роз'яснив він у своєму Facebook.

Марчук вважає природнім, що ці домовленості викликали багато протилежних оцінок, адже до цього було підписано чимало угод, а війна де-факто продовжується і досі гинуть українські військові і цивільні громадяни. Втім, за його словами, "скільки дурниць наговорилося в деяких ЗМІ", а посадові особи у свою чергу ще й почали їх коментувати, тож Марчук дав "повторний деталізований коментарій-лікбез тим, хто лінувався прочитати саму угоду (Рамкове рішення), яка розміщена на сайті ОБСЄ, а також тим, хто не слухав уважно мій коментар, який я давав у Верховній Раді":

"1. Три ділянки розміщені на лінії зіткнення і не "в", а "в районі населених пунктів".

2. В ці ділянки не входить жоден населений пункт чи електростанція.

3. В центрі двох ділянок: зруйнований міст через річку Сіверський Донець (Станиця Луганська) і непрацюючий через обстріли КПВВ біля Золотого. Мета - відремонтувати і запустити.

4. Сторони мають після 7 днів повної тиші на цих(!!!) ділянках, а не по всій лінії фронту, відвести війська синхронно, тобто одночасно, і зеркально (!!!), тобто один напроти одного, при участі і постійному (!!!) контролі патрулів СММ ОБСЄ та СЦКК по одному кілометру від лінії зіткнення і по одному кілометру ліворуч і праворуч. Тобто мова йде про квадрат 2Х2 кілометри.

5. ОБСЄ бере під постійний моніторинг, в тому числі при допомозі камер нічного бачення, ці ділянки.

6. У випадку будь яких порушень (всі вони детально виписані) однією із сторін в будь який час вживається комплекс заходів ОБСЄ, СЦКК (вони також виписані), аж до термінового повернення військ на вихідні позиції.

7. Оскільки дистанція в 1 кілометр дозволяє сторонам самостійно надійно контролювати територію, в тому числі вогневими засобами, "сюрприз" протилежної сторони неможливий.

8. Передова лінія на цих ділянках надійно замінована обома сторонами. При стабільному режимі тиші можуть бути розміновані підходи до моста і КПВВ.

9. У разі спроби однієї із сторін використати відремонтований міст у воєнних цілях - вивести його з ладу на такій відстані, - справа декількох хвилин.

10. Відведення військ на цих трьох ділянках має перш за все гуманітарну мету і є по-суті пілотним проектом. Перевірити на практиці, чи може це працювати, що потрібно врахувати надалі...

11. Ніякого телячого чи піонерського оптимізму ні в кого із українських переговорників немає, що все відбудеться так, як планується. Недовіра сторін зашкалює.

Що краще, нічого не робити і чекати, поки не будуть вирішені всі проблеми Донбасу по українському сценарію, чи пробувати хоч трохи "розвантажувати" лінію фронту? Де зараз "Торнадо", "Смерчі", "Урагани", "Піони" , "Точки-У"? Вони самі пішли від лінії зіткнення?"

Представник України в підгрупі з питань безпеки ТКГ Марчук також зауважив, що влада Російської Федерації продовжує на всіх рівнях офіційно заявляти, що її військових на українському Донбасі нібито немає і ніякої війни проти України Росія не веде.

"Сьогодні Україна воює на Донбасі не з розрізненими бандугрупуваннями місцевих бойовиків чи з козаками, а з регулярними, структурованими, добре підготовленими і жорстко керованими військовими підрозділами, реальними командирами яких являються офіцери і генерали російських Збройних Сил. Росія офіційно не визнає себе країною агресором і не визнає, що її регулярні війська знаходяться на території України. Росія не бере і не візьме для розгляду жодного проекту договірного документу, в якому буде найменший натяк на її участь у війні на Донбасі, доти, поки В. Путін буде все заперечувати. Разом з тим жодна угода по цій проблемі без участі Росії немає ніякого реального значення. Всі українські учасники Мінського переговорного процесу та представники СММ ОБСЄ не можуть вплинути на таку позицію Росії доти, поки її офіційно публічно відстоює В. Путін", - заявив Марчук.

"На переговорах в Мінську ми майже на кожному засіданні Робочої групи з питань безпеки пред’являємо російській стороні і координатору СММ ОБСЄ численні різноманітні матеріали, фотографії, свідчення російських військовополонених та інші документи, в тому числі української військової розвідки, які підтверджують факти російської агресії проти України і участі її військових у війні на Донбасі, але кожного разу чуємо у відповідь одне і те ж, що це фейкові матеріали із Інтернету і вони не відповідають дійсності", - йдеться у його повідомленні.

Марчук заявив, що російська делегація в знак протесту такій поведінці української сторони як мінімум тричі робила демарші і демонстративно покидала переговори.

"Виходячи з того, як Росія сьогодні публічно відбріхується на Радбезі ООН навіть від очевидного для всього світу факту знищення нею гуманітарного конвою ООН в Сирії, сподіватися, що вона найближчим часом офіційно визнає свою участь у війні на Донбасі не приходиться", - вважає він.

Нагадаємо, наприкінці серпня на черговому засіданні контактної групи в Мінську була досягнута домовленість про "безстрокове припинення вогню" на Донбасі з 1 вересня. Проте вже 2 вересня в штабі АТО повідомили, що бойовики порушили режим тиші.

14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що приїхали з "обіцянкою з Москви" припинити вогонь на Донбасі з 15 вересня. А після встановлення режиму тиші, за їхніми словами, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

15 вересня в Кремлі заявили, що не обіцяли режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки, мовляв, "не є стороною конфлікту".

16 вересня президент Петро Порошенко попередив, що без виконання Росією своїх зобов`язань у сфері забезпечення безпеки на Донбасі Україна "не зробить ані кроку вперед".

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке буде зафіксовано спостережною місією ОБСЄ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus