Марчук: з 22 вересня розпочинається підготовка до розведення сил ЗСУ та бойовиків на трьох ділянках лінії розмежування

22.09.2016 18:00

Марчук: з 22 вересня розпочинається підготовка до розведення сил ЗСУ та бойовиків на трьох ділянках лінії розмежування

З четверга 22 вересня розпочинаються підготовчі роботи для здійснення відведення сил і засобів Збройних Сил України та ОРДЛО на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених в рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ), повідомив представник України в підгрупі з безпеки ТКГ Євген Марчук.

З четверга 22 вересня розпочинаються підготовчі роботи для здійснення відведення сил і засобів Збройних сил України та ОРДЛО на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді тристоронньої контактної групи (ТКГ), повідомив представник України в підгрупі з питань безпеки ТКГ Євген Марчук.

"Ясна річ, що головна мета - це вийти на відведення на всій лінії. Щодо трьох ділянок уже відсьогодні розпочинається робота", - сказав на брифінгу в кулуарах парламенту у четвер 22 вересня вдень, передає "Інтерфакс-Україна".

Раніше сьогодні Марчук поінформував, що на розведення сил і засобів у Станиці Луганській, Золотому й Петровському на Донбасі сторони виділили 13 днів.

Нагадаємо, наприкінці серпня на черговому засіданні контактної групи в Мінську була досягнута домовленість про "безстрокове припинення вогню" на Донбасі з 1 вересня. Проте вже 2 вересня в штабі АТО повідомили, що бойовики порушили режим тиші.

14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що приїхали з "обіцянкою з Москви" припинити вогонь на Донбасі з 15 вересня. А після встановлення режиму тиші, за їхніми словами, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

15 вересня в Кремлі заявили, що не обіцяли режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки, мовляв, "не є стороною конфлікту".

16 вересня президент Петро Порошенко попередив, що без виконання Росією своїх зобов`язань у сфері забезпечення безпеки на Донбасі Україна "не зробить ані кроку вперед".

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке буде зафіксовано спостережною місією ОБСЄ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus