Масові протести в Польщі змусили владу відмовитися від повної заборони на аборти

05.10.2016 18:00

Масові протести в Польщі змусили владу відмовитися від повної заборони на аборти

Міністр науки і вищої освіти Польщі Ярослав Говін заявив, що масові акції протесту проти закону про повну заборону абортів вплинули на позицію влади країни щодо цього питання. "Повної заборони на аборти не буде", - зазначив міністр. За словами Говіна, демонстрації проти цього законопроекту змусили польську владу задуматися і прислухатися до думки народу.

Міністр науки і вищої освіти Польщі Ярослав Говін заявив, що масові акції протесту проти закону про повну заборону абортів вплинули на позицію влади країни щодо цього питання.

Про це повідомляє в середу 5 жовтня агентство АП із посиланням на слова міністра, передає "Інтерфакс-Україна".

"Повної заборони на аборти не буде", - зазначив міністр.

За словами Говіна, демонстрації проти цього законопроекту змусили польську владу задуматися і прислухатися до думки народу.

Зазначимо, що перед цим міністр закордонних справ Польщі, член правлячої консервативної партії "Право і справедливість" Вітольд Ващиковський піддав критиці акції протесту проти законопроекту про повну заборону абортів на території країни. Він назвав протестувальників "маргіналами", а їхні дії – "глузуванням із серйозних питань".

Минулого понеділка, 3 жовтня, тисячі людей вийшли на вулиці польських міст на знак протесту проти законопроекту про повну заборону абортів, який перебуває на розгляді в парламенті країни.

На даний момент аборти дозволені в Польщі лише у виняткових випадках – в разі серйозних вад розвитку у плода, наявності загрози життю матері або вагітності внаслідок зґвалтування.

Якщо новий закон отримав би схвалення в парламенті, аборти повністю б заборонили на всій території країни, а порушникам загрожувала б кримінальна відповідальність із покаранням у вигляді п'ятирічного тюремного терміну.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus