Матіос незадоволений законом про Державне бюро розслідувань

02.03.2016 10:00

Матіос незадоволений законом про Державне бюро розслідувань

"Закон містить дискримінаційні вимоги в частині формування слідчих підрозділів, а саме, у частині процентного обмеження формування особового складу й містить ризики порушення незалежності ДБР у зв'язку з визначенням його як центрального органу виконавчої влади", - зазначив головний військовий прокурор.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос критикує положення закону про створення Державного бюро розслідувань. Про це 1 березня він заявив в ефірі телеканалу 3s.tv.

"Норми закону суперечать вимогам УПК, у тому числі щодо порядку передачі кримінальних проваджень. Відсутній механізм", - сказав він.

З його слів, окремі положення створюють загрозу порушенню прав людини, оскільки допускається провокація злочину, поняття якої не визначене до сьогодні.

"Він містить дискримінаційні вимоги в частині формування слідчих підрозділів, а саме, у частині процентного обмеження формування особового складу й містить ризики порушення незалежності ДБР у зв'язку з визначенням його як центрального органу виконавчої влади", - зазначив він.

Матіос вважає неприпустимим, що правоохоронний орган є центральним органом виконавчої влади.

Також головний військовий прокурор розкритикував положення, за яким діяльність Держбюро розслідувань координується урядом.

Нагадаємо, 29 лютого Кабмін ухвалив постанову про створення Державного бюро розслідувань (ДБР) і затвердив шістьох з дев'яти членів конкурсної комісії з обрання його директора. Ще трьох визначив президент.

З 1 березня ДБР отримало повноваження розслідувати справи, які досі розслідувала прокуратура. Однак орган наразі не запущено.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus